REKLAMA
,
Można już składać wnioski o dodatek solidarnościowy
Oszukana w Internecie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ofiarą oszustwa padła 39-letnia chełmianka. Kobieta zainteresowała się internetową ofertą sprzedaży fotela. Zapłaciła za mebel. A tymczasem ani fotela, ani pieniędzy, ani kontaktu ze sprzedającym.

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się wczoraj (24 listopada) 39-letnia mieszkanka Chełma. Poinformowała o oszustwie internetowym. Kobieta kilkanaście dni temu zainteresowała się ogłoszeniem dotyczącym sprzedaży fotela. Oferta wystawiona była na jednym z portali internetowych. Po telefonicznych uzgodnieniach ze sprzedającym, przelała za mebel blisko 400 złotych.

Pomimo wcześniejszych zapewnień, wciąż nie otrzymała zakupionego fotela. Nie może też nawiązać kontaktu ze sprzedającym ani odzyskać pieniędzy. Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie ostrożności w przypadku zakupów w Internecie.

To nie pierwsze zgłoszenie tego typu oszustwa. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest sprawdzanie wiarygodności i rzetelności osób handlujących na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Warto też – do  czasu całkowitego sfinalizowania zakupu – zachować całą korespondencję ze sprzedającym.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Kolejową można przejechać
Kolejową można przejechać
REKLAMA