REKLAMA
,
Oszuści nie odpuszczają
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przekonał się o tym 28-latek z Chełma, który stracił ponad 3 tysiące złotych. Otrzymał wiadomość SMS o konieczności dopłaty 50 groszy do paczki. Skorzystał z załączonego do wiadomości linku. 

Reklama

Do dyżurnego komendy zgłosił się 28-letni chełmianin, który został oszukany przy dopłacie do przesyłki. Z jego relacji wynika, że otrzymał wiadomość SMS o konieczności dopłaty 50 groszy do paczki. Do wiadomości dołączony był link, z którego skorzystał, aby zalogować się na swoje konto w banku. W pewnej chwili zorientował się jednak, że najprawdopodobniej jest to oszustwo. Gdy ponownie sprawdził swój rachunek, z konta zdążyło zniknąć ponad 3 tysiące złotych. Policja wyjaśnia okoliczności tej sprawy.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie ostrożności. Logując się do bankowości internetowej korzystajmy tylko z autoryzowanych stron banku. Pod żadnym pozorem nie korzystajmy z przysłanych nam linków. W ten bowiem sposób, chociaż wszystko wydaje się wiarygodne, dajemy możliwość zdalnego dysponowania naszym rachunkiem bankowym innym osobom.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA