REKLAMA
,
Oszuści nie ustępują
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Cztery osoby zgłosiły się wczoraj do chełmskich policjantów z doniesieniem o oszustwie w Internecie. Bądźcie ostrożni przy transakcjach w sieci!

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiły się wczoraj (23 lutego) cztery osoby z powiatu chełmskiego. Wszystkie padły ofiarą oszustwa.

44-latka otrzymała wiadomość o konieczności dopłaty 50 groszy do przesyłki. W tym celu skorzystała z przesłanego linku do płatności elektronicznej. Gdy zaakceptowała transakcję, z jej rachunku zniknęło blisko 10 tysięcy złotych.

18-latka kupiła na stronie internetowej bieżnię elektryczną za 2 tys. zł. Z kolei 31-latek nabył markowe buty po okazyjnej cenie. Pomimo wpłaty pieniędzy, nie otrzymali zakupionego towaru i nie mogą nawiązać kontaktu ze sprzedającymi.

Kolejna pokrzywdzona wzięła udział w internetowym konkursie, w którym do wygrania był bon na zakup biżuterii. Logując się na stronie, podała dane swojej karty płatniczej. Jak się okazało, dokonano z niej nieuprawnionych płatności.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.

– Sprawdzajmy wiarygodność i rzetelność stron internetowych, na których chcemy coś kupić. Wybierajmy sprawdzonych i polecanych sprzedawców. Dokładnie czytajmy otrzymywane wiadomości i weryfikujmy ich treść. Podczas płatności nie korzystajmy z załączonych do wiadomości linków i chrońmy dane do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej – podpowiada komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA