REKLAMA
,
Kominiarz nie zawsze szczęście przynosi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W czerwcu do naszych domów zaczynają pukać kominiarze z kalendarzami. – To mogą być przebierańcy – ostrzega Chełmskie Centrum Kominiarstwa.

Kominiarz nigdy nie przychodzi do naszych mieszkań, tylko po to, aby sprzedać kalendarz i złożyć życzenia. Zwykle robi to przy okazji wykonywania czynności kominiarskich. Kiedy więc po otwarciu drzwi zobaczymy kominiarza, który ma nam do zaoferowania wyłącznie  kalendarz, możemy być pewni: to oszust i naciągacz.

Reklama

Ostrzegamy przed tymi ludźmi. Teraz dodatkowo sprzedają kartki. „Podobno” z okazji jubileuszu kominiarzy. Podają się za naszych pracowników, ale żaden z nich nie chodzi po domach sprzedając „za symboliczną” kwotę jakichkolwiek rzeczy – mówi Anna Wiąckiewicz z Chełmskiego Centrum Kominiarstwa.

Co ciekawe, wielu fałszywych kominiarzy uczyniło sobie z tej działalności niemal pracę na cały etat. Przyjeżdżają do Chełma z różnych krańców Polski i tutaj próbują rozwijać swój „handel”.

Co należy zrobić, kiedy spotkamy takiego delikwenta? Najlepiej zadzwonić po policję (997) albo straż miejską (986), aby go wylegitymowała i rozebrała z nielegalnie zdobytego munduru.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA