REKLAMA
,
Oszust internetowy złapany
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kilkanaście zarzutów oszustwa usłyszał 18-latek z Chełma. Na portalach internetowych wystawiał ogłoszenia o sprzedaży konsoli do gier i telefonów komórkowych. Przyjmował wpłaty, ale towarów nie wysyłał. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 4 tysiące złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali 18-letniego mieszkańca Chełma.
Jak ustalili śledczy, mężczyzna od września 2019 roku do lutego br. za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży konsole do gier i telefony komórkowe. Po wpływie pieniędzy na konto, nie wysyłał zamówionych towarów. Do tego celu wykorzystywał swój rachunek bankowy oraz rachunek prowadzony na rzecz innej osoby. W trakcie procederu spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę blisko 4 tys. zł.

Reklama

Wczoraj (27 kwietnia) młody mężczyzna usłyszał 16 zarzutów w tej sprawie. Został też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a następnie do sądu, gdzie orzeczono wobec niego dozór Policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA