REKLAMA
,
Oszust, nie ratownik
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miał podrobiony dyplom ratownika medycznego i zakaz prowadzenia pojazdów. A jednak od kilku miesięcy pracował w Chełmie w zawodzie i prowadził karetkę. W środę wpadł w ręce policji.

Reklama

Za oszustwo odpowie 40-letni mieszkaniec Lublina, który z podrobionym dyplomem ratownika zatrudnił się w placówce służby zdrowia w Chełmie. Wielokrotnie jeździł karetką pogotowia, mając w dodatku orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.

40-letniego mieszkańca Lublina zatrzymali w środę w Chełmie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. W chwili zatrzymania mężczyzna kierował samochodem marki Opel Vectra. A miał na koncie trzy aktualne zakazy prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w marcu tego roku zatrudnił się w jednej z placówek służby zdrowia w Chełmie jako ratownik medyczny. Posługiwał się przy tym podrobionym dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Przedstawił też nieprawdziwe informacje na temat swoich wcześniejszych doświadczeń zawodowych.

Okazało się także, że fałszywy ratownik wielokrotnie kierował karetką pogotowia, mimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów.

Odpowie za oszustwa, posługiwanie się podrobionym dokumentem oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA