REKLAMA
,
Oszustwo w chełmskim MOPR
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie nie może doliczyć się kasy. Jak się okazuje przez kilka lat mogło zniknąć nawet 200 tys. zł. Pieniądze zamiast do podopiecznych prawdopodobnie trafiły do kieszeni pracownika.

Reklama

Sprawą defraudacji w MOPR zajmuje się prokurator. Doniesienie złożyła dyrekcja ośrodka. Stało się to bezpośrednio po tragicznej śmierci jednaj z pracownic MOPR. Prawdopodobnie kontrola wewnętrzna przeprowadzona w ośrodku wykazała, że mogło dojść do przywłaszczenia sporej kwoty.

Krążąca od kilku dni plotka mówi o wyłudzeniu co najmniej 200 tysięcy złotych. Proceder polegał na wykorzystaniu składających wnioski o zasiłki. Często ci ludzie zwyczajnie nie mieli pojęcia, że mogą otrzymać także inne świadczenia. Pieniądze, które im się należały dostawali wyłącznie teoretycznie. Faktycznie zaś trafiały na konto urzędniczki. Nie wiadomo jak wiele osób zostało oszukanych.

Proceder mógł trwać nawet od 2010 roku. Na jego ślad trafiła inna pracownica MOPR.

Po zgłoszeniu przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie możliwych nieprawidłowości, do których miało dojść za sprawą jednego z pracowników ośrodka, do MOPR zostanie skierowana dodatkowa kontrola – zapowiada Elżbieta Grzyb, Sekretarz Miasta Chełm. – Miasto nie jest upoważnione do udzielania informacji dotyczących postępowań prowadzonych przez prokuraturę.

 

Napisz komentarz
 • Marianns, Wolę oceniać po działaniu ale w jednym sie zgadzamy za mało odpowiedzialności jest w zarządzaniu MOPR i za dużo tragedii wynika z tej indolencji zarządzających.

 • ddk. Pani Prezydent Agata Fisz jest mądra i doświadczona i potrafi wybrnąć z tej sytuacji. To nieodpowiedzialni pracownicy do tego doprowadzili.

 • Ddk,ale jest,i nie da się odkręcić.

 • Marianns, możliwe jednak że tym razem nie będzie to większość. Żeby tak się nie stało nie może sobie pozwolić żeby fatalna sytuacja w MOPR stała się symbolem jej rządów.

 • Możecie mówić co chcecie i krytykować. Ludzie i tak wiedzą. I zagłosują na Prezydent Agatę Fisz. Nie ma lepszego Kandydata.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA