REKLAMA
,
Oszustwo na policjanta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

50 tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Dorohusk po telefonie od fałszywego policjanta. Mężczyzna poinformował ją, że wnuk miał wypadek i potrzebne są pieniądze, aby mu pomóc. Kobieta miała gotówkę w domu i oddała ją oszustowi.

Reklama

Dyżurny komendy otrzymał wczoraj (8 lipca) zgłoszenie, że 83-letnia mieszkanka gminy Dorohusk została oszukana. Straciła 50 tysięcy złotych. Z jej relacji wynikało, że na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Poinformował ją, że wnuk miał wypadek i potrzebne są pieniądze, aby mu pomóc. Gdy starsza pani przyznała, że ma w domu gotówkę, powiedział, że należy ją spakować i przekazać kurierowi. Gdy rzekomy kurier przyjechał samochodem pod jej dom, przekazała mu 50 tysięcy złotych.

Chełmscy funkcjonariusze wyjaśniają sprawę. Apelują przy tym o zachowanie rozwagi w przypadku tego typu telefonów. Oszuści stosują przeróżne metody i legendy chcąc wyłudzić pieniądze. Przede wszystkim zanim je przekażemy, sprawdźmy czy wskazana osoba faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA