REKLAMA
,
Oszustwo na pracownika banku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 11 tysięcy złotych straciła mieszkanka Chełma po telefonie 0d fałszywego pracownika banku. Przekonał ją, że ktoś próbuje włamać się na jej konto i namówił do zainstalowania aplikacji pozwalającej na zdalną obsługę pulpitu.

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 47-letnia mieszkanka Chełma. Kobieta poinformowała o utracie pieniędzy z konta bankowego. Jak się okazało, zadzwonił do niej nieznajomy mężczyzna, który podał się za pracownika do spraw bezpieczeństwa banku. Pod legendą próby włamania się oszusta na jej konto bankowe, nakłonił kobietę do zainstalowania oprogramowania umożliwiającego zdalną obsługę pulpitu.

Wtedy pokrzywdzona otrzymała na swój telefon komórkowy kilka wiadomości tekstowych, które za jego radą, odesłała na wskazany numer. Następnie mężczyzna zakończył rozmowę informując, że zadzwoni ponownie za dwie godziny. Kiedy jednak w umówionym czasie nie skontaktował się, pokrzywdzona sama zadzwoniła do banku i dowiedziała się, że padła ofiarą oszustwa. W ten sposób z jej konta zniknęło ponad 11 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w przypadku tego typu telefonów. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie instalujmy na naszych urządzeniach aplikacji czy oprogramowania, które pozwalają na zdalną obsługę. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania upewnijmy się, czy faktycznie dzwoniący jest tą osobą, za którą się podaje.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA