REKLAMA
,
Oszustwo na wirtualną walutę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 100 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu chełmskiego. Chciał zarobić na internetowej inwestycji w kryptowalutę. W tym celu udostępnił nieznajomej swoje dane i numer karty bankomatowej. Później okazało się, że bez jego wiedzy zaciągnięte zostały kredyty i realizowane inne transakcje finansowe.

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 58-latek, który powiadomił o oszustwie na kryptowalutę. Jeszcze w listopadzie 2021 roku zadzwoniła do niego kobieta podająca się za analityka finansowego i zaproponowała inwestycję w wirtualną walutę. Mężczyzna przystał na to i przelał kilkaset złotych. Za namową rozmówcy zainstalował program umożliwiający zdalną obsługę rachunku bankowego, podał też swoje dane osobowe i dane karty bankomatowej.
W ten sposób oszuści, mając dostęp do jego elektronicznego konta, wypłacili blisko 100 tysięcy złotych. Zdążyli też zaciągnąć dwa kredyty, a także dokonywali innych transakcji związanych z wpływem i wypłatą pieniędzy.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek oraz ostrożność przy wszelkich transakcjach internetowych. Przede wszystkim nie ulegajmy namowom i nie instalujmy dodatkowych programów na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Chrońmy też swoje dane osobowe i nie przekazujmy ich nieznajomym.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA