REKLAMA
,
Otwarcie basenu przy SP nr 8
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wreszcie jest! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie doczekali się zakończenia prac przy przebudowie basenu. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 21 stycznia (piątek), o godzinie 11:00.

Reklama
Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu oraz ogólnej rezerwy budżetowej państwa.
W uroczystym otwarciu pływalni wezmą udział przedstawiciele administracji państwowej, parlamentarzyści, władz województwa, chełmskiego samorządu oraz oświaty.
 
W programie m.in. uroczyste przecięcie wstęgi, przemówienia zaproszonych gości i pokazy pływackie.
 
 
 

***

Przypomnijmy, nieremontowany przez lata basen przy SP nr 8 niszczał i w 2016 roku został zamknięty przez nadzór budowlany. Miasto wydało prawie milion złotych na wymianę dachu i stolarki okiennej. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, by z obiektu znów mogli korzystać uczniowie. Modernizacji wymagał cały budynek. Łącznie z szatniami, korytarzami, niecką basenową, wszystkimi sieciami i urządzeniami.

Dzięki staraniom chełmskich parlamentarzystów i prezydenta, miastu udało się pozyskać na ten cel najpierw 2,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu. A potem jeszcze kolejny milion zł z ogólnej rezerwy budżetowej. W ten sposób można było ruszyć z modernizacją.

Władze miasta liczyły, że oddadzą pływalnię uczniom i mieszkańcom Chełma z początkiem roku szkolnego czyli we wrześniu 2021 roku. Termin nieco się przesunął, ale wreszcie jest! W ten sposób infrastruktura sportowa miasta zyskuje kolejny nowoczesny obiekt.

Na zdjęciach poniżej przypominamy etapy budowy.

 

Rating: 4.2/5. From 5 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA