REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Otwarcie basenu przy SP nr 8
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wreszcie jest! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie doczekali się zakończenia prac przy przebudowie basenu. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 21 stycznia (piątek), o godzinie 11:00.

Reklama
Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu oraz ogólnej rezerwy budżetowej państwa.
W uroczystym otwarciu pływalni wezmą udział przedstawiciele administracji państwowej, parlamentarzyści, władz województwa, chełmskiego samorządu oraz oświaty.
 
W programie m.in. uroczyste przecięcie wstęgi, przemówienia zaproszonych gości i pokazy pływackie.
 
 
 

***

Przypomnijmy, nieremontowany przez lata basen przy SP nr 8 niszczał i w 2016 roku został zamknięty przez nadzór budowlany. Miasto wydało prawie milion złotych na wymianę dachu i stolarki okiennej. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, by z obiektu znów mogli korzystać uczniowie. Modernizacji wymagał cały budynek. Łącznie z szatniami, korytarzami, niecką basenową, wszystkimi sieciami i urządzeniami.

Dzięki staraniom chełmskich parlamentarzystów i prezydenta, miastu udało się pozyskać na ten cel najpierw 2,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu. A potem jeszcze kolejny milion zł z ogólnej rezerwy budżetowej. W ten sposób można było ruszyć z modernizacją.

Władze miasta liczyły, że oddadzą pływalnię uczniom i mieszkańcom Chełma z początkiem roku szkolnego czyli we wrześniu 2021 roku. Termin nieco się przesunął, ale wreszcie jest! W ten sposób infrastruktura sportowa miasta zyskuje kolejny nowoczesny obiekt.

Na zdjęciach poniżej przypominamy etapy budowy.

 

Rating: 4.2/5. From 5 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama