REKLAMA
,
Otwarte galerie i muzea, reszta bez zmian
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 1 lutego otwarte będą galerie handlowe i muzea. Pozostałe zasady bezpieczeństwa obowiązują jak do tej pory.

Reklama

Obowiązujące do tej pory zasady bezpieczeństwa zostają przedłużone do 14 lutego. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki. Od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

Decyzję o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń oraz otwarciu galerii handlowych przekazał dziś (28 stycznia) Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Galerie handlowe, muzea oraz galerie sztuki ponownie otwarte od 1 lutego

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają nadal zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz wydawanie żywności na wynos.

Ważne! Od 1 lutego zostają zniesione godziny dla seniora.

1 lutego zostaną otwarte także galerie sztuki i muzea. Instytucje te muszą jednak przestrzegać reżimu sanitarnego – m.in. 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

Pozostałe ograniczenia i zasady – bez zmian

Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia tych zasad bezpieczeństwa, które mamy w tzw. etapie odpowiedzialności. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywał do 14 lutego, czyli jest to kolejny okres, po którym będziemy podejmowali decyzję co dalej, obserwując oczywiście cały czas nie tylko sytuację w zakresie dziennych zakażeń, ale również sytuację w zakresie zgonów – powiedział szef MZ na dzisiejszej konferencji prasowej.

Niedzielski doprecyzował, że bez zmian pozostają dotychczasowe zasady dotyczące: zgromadzeń publicznych, imprez i spotkań organizowanych w domach, działalności restauracji, hoteli, stoków oraz infrastruktury sportowej, a także zasad przekraczania granic.

Dodał, że restauracje tak jak dotychczas, mogą świadczyć usługi tylko na wynos i w dowozie. Hotele pozostają zamknięte (wyjątkiem są m.in. hotele pracownicze oraz te, w których zakwaterowani są medycy). Stoki pozostają zamknięte. Infrastruktura sportowa, tak jak do tej pory, może być udostępniana tylko w przypadku sportu profesjonalnego. 

W klasach 1-3 w szkołach podstawowych nauczanie nadal odbywa się stacjonarnie. Natomiast na wszystkich innych poziomach edukacji obowiązuje nauczanie zdalne.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Stoki narciarskie będą otwarte w lipcu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA