REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Otwarte galerie i muzea, reszta bez zmian
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 1 lutego otwarte będą galerie handlowe i muzea. Pozostałe zasady bezpieczeństwa obowiązują jak do tej pory.

Reklama

Obowiązujące do tej pory zasady bezpieczeństwa zostają przedłużone do 14 lutego. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki. Od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

Decyzję o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń oraz otwarciu galerii handlowych przekazał dziś (28 stycznia) Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Galerie handlowe, muzea oraz galerie sztuki ponownie otwarte od 1 lutego

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają nadal zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz wydawanie żywności na wynos.

Ważne! Od 1 lutego zostają zniesione godziny dla seniora.

1 lutego zostaną otwarte także galerie sztuki i muzea. Instytucje te muszą jednak przestrzegać reżimu sanitarnego – m.in. 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

Pozostałe ograniczenia i zasady – bez zmian

Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia tych zasad bezpieczeństwa, które mamy w tzw. etapie odpowiedzialności. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywał do 14 lutego, czyli jest to kolejny okres, po którym będziemy podejmowali decyzję co dalej, obserwując oczywiście cały czas nie tylko sytuację w zakresie dziennych zakażeń, ale również sytuację w zakresie zgonów – powiedział szef MZ na dzisiejszej konferencji prasowej.

Niedzielski doprecyzował, że bez zmian pozostają dotychczasowe zasady dotyczące: zgromadzeń publicznych, imprez i spotkań organizowanych w domach, działalności restauracji, hoteli, stoków oraz infrastruktury sportowej, a także zasad przekraczania granic.

Dodał, że restauracje tak jak dotychczas, mogą świadczyć usługi tylko na wynos i w dowozie. Hotele pozostają zamknięte (wyjątkiem są m.in. hotele pracownicze oraz te, w których zakwaterowani są medycy). Stoki pozostają zamknięte. Infrastruktura sportowa, tak jak do tej pory, może być udostępniana tylko w przypadku sportu profesjonalnego. 

W klasach 1-3 w szkołach podstawowych nauczanie nadal odbywa się stacjonarnie. Natomiast na wszystkich innych poziomach edukacji obowiązuje nauczanie zdalne.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Stoki narciarskie będą otwarte w lipcu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama