REKLAMA
,
Pamiętamy o naszych pedagogach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kilka dni temu poprosiliśmy Was: „Opowiedzcie o swoich nauczycielach”.  I oczywiście nie rozczarowaliśmy się Waszą reakcją.

Reklama

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zareagowali na nasze zaproszenie. Nie zawiedliście naszego przekonania o tym, że wielu naszych pedagogów to postaci, które odegrały wielką rolę. Nie tylko w życiu ich uczniów, ale i całych społeczności. Poniżej kilka Waszych wypowiedzi:

Zbyszek: Ja chodziłem do szkoły, której już nie ma. Ale nauczyciele i absolwenci tej placówki na długie lata wywarli olbrzymi wpływ na rozwój Chełma i regionu. Technikum Mechaniczne to była kuźnia kadr nie tylko technicznych. Wielkie podziękowania dla naszych wychowawców i nauczycieli.
Marian: Miałem szczęście do dobrych nauczycieli. Głównie nauczycielek. Od tych z przedszkola, przez szkołę podstawową po liceum. Trudno mi wymienić wszystkich wyjątkowych. Więc składam osobiste życzenia i podziękowania dla wszystkich moich wyjątkowych nauczycieli życia.

Ludzie, którzy zapadli w pamięć

Mariusz: Najważniejszych nauczycieli na swojej drodze życiowej spotkałem w czasie nauki w I Liceum im. Czarnieckiego. Byli to ludzie, którzy z jednej strony chcieli nam przekazać swoją wiedzę, a z drugiej strony pozwalali nam na rozwijanie własnych zainteresowań. Niezależne myślenie i działanie ale głównie w grupie było w cenie. Choć nie wszystkim się to podobało. Byli tam nauczyciele z doświadczeniem jak kultowy wychowawca i dyrektor Hieronim Wojtiuk oraz młodzi ambitni jak Elżbieta Pietrzykowska. A także wielu innych. Podziękowania za te Ciekawe Czasy dla nich wszystkich.

Joanna: Mój pierwszy nauczyciel to pani Maria Ziarek. Choć minęło ponad 40 lat pamiętam ja doskonale. To ona czujnym okiem i swoja mądrością pokazywała mi świat. Pamiętam do dziś książkę, którą dostałam w nagrodę w 1 klasie – „Jak Wojtek został strażakiem”. Pamiętam doskonale matematyczkę panią Alicje Szabat i polonistkę panią Grzesiuk. Matematyka nie miała dla mnie tajemnic. A polski był cudowny. Nie straszna mi była nigdy gramatyka i rozbiór zdania. Dziś czasami spotykam „na mieście” germanistkę panią Magdę Kozłowską. Zawsze z uśmiechem pozdrawia i odpowiada dzień dobry… Cudowny czas szkoły podstawowej nr 9.
Pamiętam doskonale nauczycieli ze szkoły średniej. Najwspanialsze jest to, ze ci nauczyciele pamiętają tez mnie, zawsze zwracają się do mnie po imieniu. Oprócz wiedzy dali mi cos jeszcze – nauczyli mnie jak ważny jest Człowiek – od tego najmniejszego do dorosłego. Dzięki nim umiem słuchać ludzi.
Choć zapewne moi nauczyciele już są na emeryturze, to ja chce raz jeszcze powiedzieć, ze byli dla autorytetami. Za to jestem im wdzięczna. I jeszcze raz Dziękuje.
Redakcji dziękuję za świetny pomysł.

Dzień Nauczyciela był też okazją do składania za naszym pośrednictwem życzeń

Darek: Ludzie z II LO pozdrawiają nauczycieli z naszej szkoły. Dzięki, że z nami wytrzymujecie.
Monika: Z okazji Waszego Święta najlepsze życzenia dla Naszych nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 8.
Maciej: Studia studiami, ja natomiast dobrze wspominam jeszcze tak niedawne czasy liceum kiedy to nauczyciele dawali z siebie wszystko. Jak dziś pamiętam wstawanie o 5 rano by na szóstą przyjść do szkoły w ciemny zimowy poranek tylko po to by wraz z grupą kolegów pilnie przygotowywać się do olimpiady, którą potem wygrałem. Nie odczuwałem tego jako smutny obowiązek, ale radość i chęć do nauki. Serdeczne pozdrowienia dla prof. Gawineckiej.
Ola: Życzenia dla nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 z okazji ich święta przesyłam.
Adrian i Wojtek: Z okazji Dnia Nauczyciela najlepsze życzenia dla nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych na ręce Pani Dyrektor Baluk.

Napisz komentarz
 • Święto, święto i po….. święcie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA