REKLAMA
,
Panny wyklęte – koncert
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca na scenie „Panny wyklęte”.

Reklama

Podczas koncertu usłyszymy takich wykonawców jak: Lilu, Mona, Marika, Halina Mlynkowa, Kasia Malejonek, Darek Malejonek i Maleo Reggae Rockers.

Wygnanie. Walka. Tułaczka. Tęsknota. Od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnego wspólnego projektu Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka i Maleo Reagge Rockers oraz czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Płyta Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1, której premiera odbyła się 9.11.2014 roku, to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walkę za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem… Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy.

Projekt PANNY WYKLĘTE powstał w 2013 roku. Jest kontynuacją projektu Morowe Panny. Ojcem artystycznym projektu jest Darek Malejonek i zespół Maleo Reggae Rockers, a wydawcą Fundacja Niepodległości. W projekt zaangażowały się osobistości muzyczne sceny polskiej, które stworzyły przepiękne teksty i melodie: Ania Brachaczek, Gonix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz.

Zapraszamy na koncert do ChDK w niedzielę, 1 marca, o godz. 18:00. Bezpłatne wejściówki można już odbierać  w kasach ChDK lub kina Zorza.

Uwaga, organizator informuje, że w dniu koncertu o godz 18.00 pobrane w kasach wejściówki tracą ważność; w przypadku spóźnienia nie gwarantuje miejsc na widowni.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA