REKLAMA
,
Papierosy nie trafią na rynek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

W ubiegłą niedzielę (15 stycznia) podczas kontroli drogowej prowadzonej w m. Stary Zamość w pow. zamojskim, funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali do kontroli drogowej autobus rejsowy do woj. pomorskiego.

Reklama

Okazało się, iż funkcjonariusze trafnie wytypowali ten pojazd do kontroli pod kontem przewozu towarów akcyzowych. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili bowiem w przestrzeni bagażowej autobusu, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 120 tys. zł – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu: 54 – letniego obywatela Polski. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru oraz jego potencjalnych odbiorców.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA