REKLAMA
,
Park linowy ukończony
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Małym chełmianom przybył nowy plac zabaw. Zakończyła się budowa parku linowego „Tarzan” przy Szkole Podstawowej nr 2.

Reklama

Najnowszy plac zabaw w Chełmie został wyposażony w dwanaście przeszkód. Instalacja będzie służyć nie tylko uczniom szkoły, ale wszystkim małym chełmianom.

Budowa parku linowego była zadaniem wybranym przez chełmian w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Powstałby wcześniej, jednak w ogłaszanych przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy. W takiej sytuacji Miasto Chełm udzieliło zamówienia z wolnej ręki. Koszt inwestycji to prawie 230 tys. zł.

W parku linowym „Tarzan” dzieci będą mogły rozwijać sprawność i koordynację ruchową, m.in. balansując na ponad pięciometrowej rurze oplecionej liną, czy pokonując podwieszone na linach drabinki oraz kładki. Choć nazwa parku wskazuje na zabawę na wysokości, to ze względu na jego odbiorców i formę udostępnienia, dzieci będą się bawić tuż nad ziemią.

Park linowy będzie otwarty także poza godzinami lekcyjnymi i dostępny bezpłatnie dla wszystkich. Ponieważ przeszkody są zawieszone maksymalnie pół metra nad ziemią, korzystanie z nich nie będzie wymagało stosowania specjalnych uprzęży czy zatrudniania osób do ich obsługi.

Oprócz przeszkód, w parku znajdą się także ławki, tablica informacyjna z regulaminem, latarnie solarne, kosze na śmieci, nowe nasadzenia, a całość została ogrodzona.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA