REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
CHEŁMIANIE O PARKU MIĘDZYOSIEDLOWYM
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Czy nie przyjemniej spacerowałoby się uliczkami parku międzyosiedlowego gdyby zadbać tam o odpowiedni wygląd infrastruktury? Drewniane ławeczki, oczka wodne, więcej drzew, kwiatów. Może pójdźmy w zupełnie inną, sportową stronę – ukształtowanie terenu aż prosi się o pole golfowe !

11039519_616881131745377_1982339648_nNa jakikolwiek rozwój sytuacji przyjdzie nam jeszcze długo poczekać ponieważ jak wyjaśnia pełnomocnik ds. strategii przedsięwzięć Prezydenta i relacji publicznych, Pan Roland Kurczewicz – Wniosek, złożony przez mieszkańców, który został wybrany dotyczył koncepcji projektu a nie wykonania prac. Dlatego na początek musi powstać projekt zagospodarowania tego miejsca. Mieszkańcy wnioskowali o wykonanie projektu, natomiast prace to już jest całkiem inna rzecz. Czy będą zatem organizowane konkursy na projekt? Na razie nie. W tym roku możemy spodziewać się jedynie zatwierdzenia samej koncepcji oraz realizacji zadań z budżetu obywatelskiego dotyczących przede wszystkim renowacji dróg.

– Nie jest tak źle, ale prowadzenie wózka po zniszczonych, dziurawych alejkach to nie lada wyczyn aby nie obudzić śpiącego dziecka, a na tym osiedlu nie ma miejsca żeby pospacerować w ciszy – komentuje jedna z okolicznych mieszkanek. Na pewno przydałoby się odnowić te ścieżki, no i wybieg dla psów. Nie musielibyśmy napotykać niemiłych niespodzianek, w które wdeptują nasze dzieci – dodaje.

Pan Wacław, emeryt dość często przemierza park by skrócić sobie drogę do domu. Stwierdził, że czułby się o wiele bezpieczniej porą jesienną i zimową gdyby był tu monitoring. Zważywszy na częste napaści nawet w biały dzień uważam, że zainstalowanie kamer jest niezbędne by czuć się tu bezpiecznie. Na stan infrastruktury narzekają także gimnazjaliści –  Tam gdzie jest wylane betonowe koło, mogłoby być takie odkryte lodowisko zimą, żeby każdy mógł przyjść ze swoimi łyżwami i mógł za darmo pojeździć.

Koncepcji jest wiele i jeśli dojdzie do zainteresowania tym tematem ze strony urzędników, mieszkańcy na pewno wysunął wiele ciekawych propozycji. Swoją drogą, park międzyosiedlowy za względu na swoją wielkość ma duży potencjał, szkoda by było go zmarnować.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Chelm to stan umyslu

  Teraz tak nie po Polsku, nie narzekając, nie hejtując. Dużo zieleni, jakaś woda, to bardzo dobry pomysł. Jakieś przyrządy do rekreacji.. a najlepiej klimatyczna mała kawiarnia 🙂 Monitoring musi być rzecz jasna.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Chelm to stan umyslu

  Pole golfowe hahaha 😀 Mam nadzieję, że chodzi o wylanie pola betonem i driftowanie na nim Golfami 2 – 4. Wszyscy niezadowoleni ludzie w tym mieście nie widzieli na oczy pola golfowego, więc nie wiedzieliby co z tym zrobić. Poza tym pierwsza rzecz, to pole golfowe musiało by mieć co najmniej 20 razy taki teren. Inaczej uderzając piłkę spod LO VI czy tam gimnazjum, wybiłoby się witraż w kościele Odkupiciela. Dalej – park międzyosiedlowy. On ma taką nazwę, czy autor nie napisał po prostu o który dokładnie park chodzi?

  No votes yet.
  Please wait...
 • nie wiem czy pole golfowe byłoby akurat dobrym pomysłem zważywszy na kościół oraz szkoły znajdujące sie w okolicy.
  Oczko wodne spoko jeśli byłby monitoring i ktoś by reagował za każdym razem jak “inteligenci” najela np szamponu do niego
  Ale wiecej kwiatów, drze, nowe ścieżki,ławki jakieś rozrywki dla dzieci czy nawet siłownia na świeżym powietrzu dla dorosłych to całkiem dobry pomysł 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *