REKLAMA
,
„Pasja” w centrum Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wydarzenie ma przypomnieć o istocie nadchodzących świąt i zachęcić do refleksji. W Wielki Piątek wieczorem w centrum Chełma zobaczymy widowisko „Pasja 2022 Ecce Homo – Oto człowiek”.

Reklama
W Wielki Piątek (15 kwietnia), o godzinie 20:00, na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbędzie się wydarzenie artystyczne pt. „Pasja 2022 Ecce Homo – Oto człowiek”. Wyreżyserował je Konrad Smuga.
 
Wielkopostne widowisko ma za zadanie przypomnieć publiczności sens nadchodzących świąt Wielkiej Nocy oraz zachęcać do refleksji nad własnym życiem i otaczającym światem.
Tak więc autorzy tegorocznej „Pasji” położyli nacisk na obecną sytuację międzynarodową. Podczas wydarzenia artystycznego pojawi się zatem wiele nawiązań i materiałów dotyczących wojny za naszą wschodnią granicą. Występom artystów towarzyszyć będą sceny ukazujące tragedię Ukraińców, brutalność rosyjskich agresorów oraz pomoc uchodźcom.
 
„Pasja 2022” ma przypomnieć nam, że pokój należy do najważniejszych wartości naszego świata.
 
Wydarzenie poprowadzą: Marta Manowska i Łukasz Nowicki. W trakcie widowiska wystąpią również gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Krzysztof Cugowski, Halina Młynkowa, Szymon Wydra oraz znana ukraińska piosenkarka, zwyciężczyni Eurowizji 2016 – Jamala. Za oprawę muzyczną koncertu odpowiada zespół muzyczny Piotra Dziubka.
 
Widowisko chełmianie obejrzą nieodpłatnie.
 
Honorowy Patronat nad  wydarzeniem objął Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik.
 

***

W związku z wydarzeniem, zmieni się organizacja ruchu w centrum Chełma. Zamknięte będą ulice:
Szkolna od. ul. Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Krzywą od dnia 10.04.2022 r. od godz. 6:00 do dnia 15.04.2022 r. do godz. 24:00,
Przechodnia od dnia 11.04.2022 r. od godz. 6:00 do dnia 15.04.2022 r. do godz. 24:00,
Lubelska na skrzyżowaniu z ul. Św. Mikołaja do Placu Łuczkowskiego od dnia 14.04.2022 r. do dnia 15.04. 2022 r. do godz. 24:00.
Lubelska na skrzyżowaniu z ul. Pijarską do Placu Łuczkowskiego w dniu 15.04.2022 r. od godz. 6:00 do godz. 24:00.
 
W dniach zamknięcia ulic nie będzie też możliwości zaparkowania pojazdów na parkingach. Uważajcie więc na znaki i tablice.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Jako jedyny portal w mieście zuważyliście Święta Wielkiej Nocy i największą scenę w historii budowaną na centralnym placu Łuczkowskiego. Inni są z innej planety. Podobnie nie widzieli i nie pisali o wyścigu Tour de Pologne pod ich oknami. Największej imprezie sportowej w historii miasta połączonej z promocją. Nienawiść zaślepiła ich, a my mimo wszystko życzymy wszystkim (im również) Wesołych Świąt.

  Rating: 5.0/5. From 4 votes.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA