REKLAMA
,
„Pastelart” – nowa wystawa w ChBP
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na wystawie zobaczymy prace malarskie w technice olejnej pasteli. Prezentują piękno przyrody i architektury różnych zakątków kraju i świata odwiedzanych przez Leszka W. Niewiadomskiego. 

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na nową wystawę. W piątek (25 lutego), o godz. 17.00, w galerii Nova (ul. Partyzantów 40) zaplanowano wernisaż wystawy Leszka W. Niewiadomskiego „Pastelart”.

Zapraszamy, wstęp wolny!

Autor obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. Zajmuje się pastelem olejnym, akrylem i akwarelą. Prace artysty przedstawiają głównie architekturę i krajobrazy. Na obrazach odnajdziemy więc zaułki lubelskiego Starego Miasta, ale także krajobrazy i architekturę innych zakątków kraju i świata, które malarz odwiedził.

***

Leszek W. Niewiadomski urodził się 1953 r. w Lublinie. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 r. Studia Podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej w 1989 r.

Uczestnik ponad 60 wystaw autorskich i 130 zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jego prace malarskie znajdują się w zbiorach muzealnych, placówek dyplomatycznych, galerii oraz kolekcjach prywatnych, m.in. we Francji, Hiszpanii, Kanadzie. 
Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Twórca ilustracji dla wydawnictw literackich i naukowych. Komisarz wystaw artystów polskich i zagranicznych w Polsce i poza jej granicami. 

Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków oraz grupy artystycznej Kontrast. Organizator ponad 30 wystaw prac plastycznych młodzieży w ośrodkach lubelskiej kultury.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA