REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
“Pastelart” – nowa wystawa w ChBP
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na wystawie zobaczymy prace malarskie w technice olejnej pasteli. Prezentują piękno przyrody i architektury różnych zakątków kraju i świata odwiedzanych przez Leszka W. Niewiadomskiego. 

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na nową wystawę. W piątek (25 lutego), o godz. 17.00, w galerii Nova (ul. Partyzantów 40) zaplanowano wernisaż wystawy Leszka W. Niewiadomskiego “Pastelart”.

Zapraszamy, wstęp wolny!

Autor obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. Zajmuje się pastelem olejnym, akrylem i akwarelą. Prace artysty przedstawiają głównie architekturę i krajobrazy. Na obrazach odnajdziemy więc zaułki lubelskiego Starego Miasta, ale także krajobrazy i architekturę innych zakątków kraju i świata, które malarz odwiedził.

***

Leszek W. Niewiadomski urodził się 1953 r. w Lublinie. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 r. Studia Podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej w 1989 r.

Uczestnik ponad 60 wystaw autorskich i 130 zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jego prace malarskie znajdują się w zbiorach muzealnych, placówek dyplomatycznych, galerii oraz kolekcjach prywatnych, m.in. we Francji, Hiszpanii, Kanadzie. 
Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Twórca ilustracji dla wydawnictw literackich i naukowych. Komisarz wystaw artystów polskich i zagranicznych w Polsce i poza jej granicami. 

Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków oraz grupy artystycznej Kontrast. Organizator ponad 30 wystaw prac plastycznych młodzieży w ośrodkach lubelskiej kultury.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama