REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pawłów. Uratowali kobietę z płonącego domu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dwaj policjanci pierwsi zjawili się na miejscu pożaru domu w Pawłowie i bez wahania weszli do środka. Uratowali 80-letnią właścicielkę budynku, która miała kłopoty z poruszaniem się.

Reklama

Wczoraj wieczorem (15 lutego) do dyżurnego chełmskiej komendy dotarło zgłoszenie o pożarze wolnostojącego domu w Pawłowie (gmina Rejowiec Fabryczny). Jako pierwsi dotarli tam policjanci z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym. Sierżant Przemysław Dygas i posterunkowy Kamil Choma bez chwili wahania weszli do środka, aby sprawdzić, czy przebywają tam jakieś osoby. Liczyła się każda chwila, bo dom był zadymiony, a na dachu widoczne były płomienie.

Wewnątrz znajdowała się 80-letnia właścicielka domu, która miała kłopoty z poruszaniem się oraz jej sąsiad. Jak się okazało, mężczyzna próbował pomóc starszej pani wyjść z domu. Funkcjonariusze ewakuowali oboje na zewnątrz i udzielili seniorce pomocy. Wrócili jeszcze do środka, aby sprawdzić czy nie ma tam więcej osób i odłączyć od instalacji butlę z gazem, którą wynieśli na zewnątrz.

Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej i rozpoczęły akcję gaśniczą. 80-latkę przebadała załoga karetki pogotowia i oddała pod opiekę rodziny. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, starsza pani nie odniosła obrażeń.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Paulina, moje wątpliwości budzi nie tylko dziennikarska nierzetelność ale też nonszalancja gdy piszemy nazwiska z błędem.
  Z tym dużym akapitem to jednak trochę przesada ale możliwe, że warto całemu zdarzeniu poświęcić więcej dziennikarskiej uwagi.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Myślę że Pan pastor jaki i pani wesoloska musza zmienić źródła informacji i do tego artykułu należy się sprostowanie. Z dużym akapitem i z dużych liter.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Anna Wesołowska, ale to Pani się podpisała pod artykułem jako autor
  Z całym szacunkiem ale daruje sobie tym momencie dalsze dywagacje w komentarzu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Anna Wesołowska

  Paulina, Pastor odsyłam do oficjalnego źródła tej informacji: https://chelm.policja.gov.pl/lch/informacje/aktualnosci/112060,Uratowali-80-latke-z-plonacego-domu.html

  No votes yet.
  Please wait...
 • Paulina, jeśli nie jest to fake news to jestem wstrząśnięty rzetelnością artykułu.
  Tak z nikogo robi się bohaterów a bohaterowie giną w mrokach zapomnienia propagandy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co za bzdury piszecie. Może wypadałoby zapytać jak naprawdę tam było. Sąsiad Pan Biela wyciągnął babcie i on jako pierwszy tam był. Wyją butle z gazem. A panowie policjanci siedzieli w radiowozie, babcia stała na mrozie i nie podeszli do niej, nie zabrali do samochodu żeby ogrzać. Więc zamiast pisać bzdury zapytajcie jak było. Bo to że babcia moja zyje zawdzięczamy całą rodziną Panu Mariuszowi Bieli.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama