REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pediatria znów działa!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmska pediatra znów przyjmuje małych pacjentów. Dyrekcja i lekarze zawarli porozumienie, które oddala widmo zawieszenia oddziału.

Jednym z punktów porozumienia jest zatrudnienie jeszcze jednego lekarza specjalisty-pediatry. Nowy lekarz ma trafić na oddział w połowie kwietnia br.

Przypomnijmy, że od 2 lutego oddział pediatrii chełmskiego szpitala wstrzymał przyjmowanie małych pacjentów. Dzieci miały trafiać do szpitala jedynie w przypadku zagrożenia życia.  Inne miały być odsyłane do szpitali w regionie. 10 lutego oddział miał zostać zawieszony, a lekarze wysłani na urlopy.

Przyczyną takiego stanu rzeczy była zbyt mała liczba lekarzy pracujących na oddziale. To powodowało znaczne przeciążenie pracą. Lekarze skarżyli się, że pracują po 200-300 godzin miesięcznie. Dwie z lekarek wypowiedziały więc klauzulę opt-out, która pozwala na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo. To wystarczyło, by szpital nie mógł obsadzić dyżurów na oddziale. Przed pediatrią stanęła realna groźba zawieszenia. Szerzej o problemie pisaliśmy tutaj.

Mimo  napiętej atmosfery, strony cały czas negocjowały. Dziś (6 lutego) osiągnięto porozumienie, a pediatria wznowi przyjęcia.

Od dziś oddział dziecięcy zacznie normalnie funkcjonować – zapewnia Arnold Król, zastępca dyrektora chełmskiego szpitala.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*