REKLAMA
,
Pediatria znów działa!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska pediatra znów przyjmuje małych pacjentów. Dyrekcja i lekarze zawarli porozumienie, które oddala widmo zawieszenia oddziału.

Reklama

Jednym z punktów porozumienia jest zatrudnienie jeszcze jednego lekarza specjalisty-pediatry. Nowy lekarz ma trafić na oddział w połowie kwietnia br.

Przypomnijmy, że od 2 lutego oddział pediatrii chełmskiego szpitala wstrzymał przyjmowanie małych pacjentów. Dzieci miały trafiać do szpitala jedynie w przypadku zagrożenia życia.  Inne miały być odsyłane do szpitali w regionie. 10 lutego oddział miał zostać zawieszony, a lekarze wysłani na urlopy.

Przyczyną takiego stanu rzeczy była zbyt mała liczba lekarzy pracujących na oddziale. To powodowało znaczne przeciążenie pracą. Lekarze skarżyli się, że pracują po 200-300 godzin miesięcznie. Dwie z lekarek wypowiedziały więc klauzulę opt-out, która pozwala na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo. To wystarczyło, by szpital nie mógł obsadzić dyżurów na oddziale. Przed pediatrią stanęła realna groźba zawieszenia. Szerzej o problemie pisaliśmy tutaj.

Mimo  napiętej atmosfery, strony cały czas negocjowały. Dziś (6 lutego) osiągnięto porozumienie, a pediatria wznowi przyjęcia.

Od dziś oddział dziecięcy zacznie normalnie funkcjonować – zapewnia Arnold Król, zastępca dyrektora chełmskiego szpitala.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA