REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pękała wróciła z Brązem
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Z udziałem 12 narodowych drużyn na Łotwie rozegrany został Międzynarodowy Turniej V. Freidenfelds Cup Światowej Federacji Zapaśniczej United World Wrestling juniorek do lat 20 w zapasach kobiet. W reprezentacji Polski wystąpiły cztery zawodniczki Cementu Gryfa. 

Wicemistrzyni Polski Katarzyna Pękała do Chełma wróciła z brązowym medalem. W drodze do podium w pierwszym pojedynku zwyciężyła reprezentantkę Kazachstanu. Drugą walkę z zawodniczka Białorusii chełmianka także wygrała. W decydującym starciu o wejście do finału uległa innej białorusince . Walka z reprezentantką Turcji była decydującym pojedynkiem w drodze o trzecie miejsce. Katarzyna Pękała wykorzystała  szansę pokonując reprezentantkę Turcji. Bliska zdobycia medalu była również Maria Świeczak, która ostatecznie sklasyfikowana została na piątej pozycji.

W punktacji drużynowej Polska zajęła III miejsce.

Rolę trenera naszej reprezentacji juniorek w Łotwie pełnił chełmski trener Dariusz Kucharski. Najbliższym startem dla reprezentantek Cementu­Gryfa będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetek i juniorek, które pod koniec I dekady kwietnia rozegrane zostaną w Kraśniku. Gratulujemy osiągnięć!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*