REKLAMA
,
Personalne roszady w miejskich spółkach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmiany w chełmskich spółkach. Odchodzi Orzełowski, a Juszczak zostaje prezesem, ale w innej firmie.

Reklama

Wczoraj (1 sierpnia) chełmski ratusz poinformował, że z funkcji prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie odwołany został Grzegorz Orzełowski. Decyzja związana jest z tym, że Orzełowski otrzymał propozycję pracy w CSK w Lublinie i ją przyjął.

Urząd Miasta informuje, że odchodzący prezes nie pobrał odprawy finansowej.

Fotel prezesa w aquaparku jeszcze tego samego dnia objęła nowa osoba. To Artur Juszczak (na zdjęciu), który – po odwołaniu ze stanowiska zastępcy prezydenta – ostatnio pełnił funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. Odejście odbyło się również bez odprawy finansowej, a miasto informuje, że wynagrodzenie prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie będzie niższe, niż było dotychczas.

Urząd Miasta Chełm informuje jednocześnie, że na wniosek Prezydenta Miasta Chełm przygotowywana jest uchwała dotycząca połączenia dwóch spółek komunalnych: Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Decyzja o połączeniu przedsiębiorstw oznacza, iż miasto zmniejszy koszty finansowe, które ponosiło do tej pory. Do momentu połączenia spółek w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami nie będzie stanowiska prezesa.

Pan Artur Juszczak, w momencie powołania go na prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, otrzymał od Prezydenta Miasta Chełm misję dotyczącą przygotowania spółki do połączenia jej z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Postawione przed nim zadanie zostało zrealizowane – informuje Damian Zieliński z biura gabinetu prezydenta.

Jak się dowiadujemy, już w przyszłym tygodniu A. Juszczak ma przedstawić plan funkcjonowania swojej nowej firmy. W przypadku Parku Wodnego, ratusz liczy na konkretne pomysły na zwiększenie liczby klientów obiektu, a co za tym idzie poprawę stanu finansów spółki.

Nowy prezes zająć się ma również kwestiami związanymi z przygotowaniem likwidacji opłaty targowej oraz uporządkowaniem handlu w mieście. Pierwsze spotkanie z chełmskimi kupcami ma się odbyć również przyszłym tygodniu.

Napisz komentarz
 • Kto piekarz?Ty?

 • To tak jakby piekarz pytał ludzi jak i jaki ma upieć chleb. A odpowiedz jest prosta i nikogo nie trzeba pytać. Dobry chleb trzab upiec.
  Ale coś czuje że z tej mąki chleba nie będzie.
  Coś ” pachnie ” zakalcem!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA