REKLAMA
,
Pięknie, ale…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Takich obrazków zimy nie widywaliśmy od lat. Cieszmy się więc bajkowymi krajobrazami, ale… uważajmy na siebie. Przy takiej aurze nie jest łatwo ani kierowcom, ani pieszym.

Reklama

Dziś śnieg padać będzie oszczędniej, ale Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Chełma ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Synoptycy ostrzegają:

Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni i zachodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz okresami opady śniegu.

Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj (26 stycznia) do godz. 23:00.

Przez najbliższe dni zima nie złagodnieje. Na środę i czwartek w całym województwie lubelskim fachowcy od pogody zapowiadają intensywne opady śniegu, znów nawet do 30 cm przyrostu pokrywy śnieżnej. A oprócz tego będzie mocno wiać, co przyniesie nam zawieje i zamiecie śnieżne. A jakby tego było mało, trzeba się liczyć z oblodzeniem. Temperatura powietrza spadnie bowiem poniżej 0°C powodując zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
W czwartek i piątek (28, 29 stycznia) IMGW zapowiada wystąpienie słabych opadów marznącego  deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

Policjanci ostrzegają, że na drogach w całym województwie warunki są bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. W wielu miejscach zalega błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. 

Uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. 

Piesi też powinni uważać. Chodniki są często śliskie i zalega na nich śnieg, łatwo więc o upadek. Na pasy lepiej nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Może się zdarzyć, że na zaśnieżonej nawierzchni kierowca nie zdąży wyhamować. 

Uważajcie na siebie!

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz
 • Chodniki i jezdnie odśnieżane,ale na wielu dojściach do przejść sporo śniegu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA