REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pielęgniarki dostaną 1,6 tys zł podwyżki w ciągu czterech lat
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Doszło do porozumienia na linii pielęgniarki – Ministerstwo Zdrowia. Wynagrodzenie pielęgniarskie ma wzrosnąć 1600 zł przez najbliższe cztery lata.

Tym samym środowiska pielęgniarskie doczekały się trzeciej podwyżki w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Rozmowy z prof. Marianem Zembalą trwały już od kwietnia, a samo zawarcie ugody nastąpiło w nocy z 22 na 23 wrześniaZarobki pielęgniarek mają wzrastać po 400 zł przez cztery lata. Pierwsza podwyżka już w październiku.

– Porozumienie jest dla nas satysfakcjonujące i zostało zawarte na dobrych zasadach. Nie było żadnych przyspieszeń, a rozmowy zakończyły się w późnych godzinach nocnych – mówi Lucyna Dargiewicz, pochodząca z Chełma, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Jak zapewnia Dargiewicz, związki zawodowe zawarły z ministerstwem gentlemańskie porozumienie. Konkretny projekt rozporządzenia ukaże się 28 września. – Mogliśmy negocjować na temat każdego detalu, ale dopiero rozporządzenie jest dokumentem wagi. Zobaczymy, co będzie w nim zapisane – dodaje.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*