REKLAMA
,
Pierwsza łopata pod budowę pasa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczyna się budowa pasa betonowego na lotnisku akademickim w Depułtyczach Królewskich. Pierwsza symboliczna łopata pójdzie w ziemię w piątek, 20 września.

Reklama
To będzie symboliczne wbicie pierwszej łopaty i przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji. W piątek, 20 września, na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem budowy betonowego pasa.

Inwestycja w istotny sposób poprawi warunki lotniczej bazy szkoleniowej w chełmskiej uczelni i przyczyni do podniesienia poziomu kształcenia pilotów dla lotnictwa cywilnego – cieszą się w PWSZ.

Betonowy pas startowy w Depułtyczach Królewskich będzie miał 1020 metrów długości i 30 metrów szerokości – to wystarczy, żeby prowadzić tam szkolenia pilotów, ale też umożliwić lądowanie cięższym samolotom.

Koszt inwestycji to ponad 21,5 mln zł. Jej realizacja możliwa jest dzięki własnemu wkładowi finansowemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ale także pomocy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przekazało na inwestycję ponad 16 mln złotych. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Wykonawcą dokumentacji projektowej, jak i robót budowlanych, jest konsorcjum firm: firma PREF-BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Sp. z o.o. z Wierzbicy oraz B.G. Construction Sp. z o.o. z Wierzbicy.

Zakończenie inwestycji zaplanowano w 2021 roku.

Napisz komentarz
 • Półtora roku na wylanie betonu?Czy nie wydaje się wam,ze to za długo?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA