REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Diablo potrzebuje naszej pomocy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmska Straż Ochrony Zwierząt apeluje o wsparcie dla psa Diablo. Zwierzę pod okiem specjalistów walczy o życie w lubelskiej klinice. Psiak został odnaleziony w tragicznym stanie przez mieszkankę Chełma. Dostaje silne antybiotyki, a całe leczenie będzie długie i kosztowne.

Okropny odór, siedlisko larw i robaków w sierści, wrośnięta kolczatka, miliony much wokół i dirofilaria – choroba, którą przenoszą komary. W takim stanie pies Diablo został przetransportowany do całodobowej kliniki w Lublinie. Niestety ze względu na brak zaplecza szpitalnego, chełmski weterynarz mógł zaproponować jedynie uśpienie. Nie pozwoliła na to kobieta, która odnalazła czworonoga, jak i Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Straż zorganizowała zbiórkę na jego leczenie.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

“Gnijący i zjadany przez larwy za życia”

Lekarze ponad trzy godziny czyścili jego rany w znieczuleniu, przeprowadzili wszystkie niezbędne badania i podali silne antybiotyki. Larwy na ciele miał dosłownie wszędzie. Lekarze musieli je wyciągać nawet rano z gardła i nosa. Kiedy go odnaleziono temperatura ciała wynosiła 40,5*C, natomiast rano, gdy wybudzał się już po całkowitym oczyszczeniu – 36*C. Wyniki morfologii nie były najgorsze. Teraz pies przyjmuje silne leki przeciwbólowe, bez których ból byłby niemiłosierny.

Całodobowa opieka, leki – to wszystko będzie kosztować. Dopóki jest szansa, że Diablo przeżyje – nie poddamy się! Diablo walczy, jest bardzo silny! Lekarze dołożą wszelkich starań, by go uratować, a my wierzymy, że Wy kochani pomożecie nam w uregulowaniu kosztów, których na teraz nawet nie da się ustalić – apeluje Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Stowarzyszenie jest również w trakcie ustalania szczegółów sprawy znęcania się nad zwierzęciem.  Można stwierdzić nawet, że było to szczególne okrucieństwo. Za taki czyn grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak można wesprzeć psiaka?

Diablo potrzebuje :

  • karmy mokrej dobrej jakości
  • karmy suchej dobrej jakości
  • dużego legowiska
  • szelek regulowanych
  • smyczy szerokiej na dwa karabińczyki

O adres do wysyłki darów należy zwrócić się  w wiadomości na tym profilu.
————————————————————————-
Wpłaty prosimy kierować na:

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt
Ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm
Nr konta Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126
Koniecznie z dopiskiem: ,,DIABLO Z WROSNIETA KOLCZATKA,

PayPal – wpłaty zagraniczne, adres e-mail to:  amochnia@csoz.pl
SWIFT do przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*