REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pieśni Niepokorne w KDK
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

niepokrenej2104Pieśni Niepokorne to takie, których słowa docierają do głębi, mają mocny wydźwięk, nie boją się prawdy. Właśnie takie pieśni usłyszą wielbiciele Krasnostawskiego Domu Kultury.

KDK oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie organizują I Przegląd Pieśni Niepokornej i X Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej, który odbędzie się 16 grudnia 2014 roku o godz. 10:00 w Sali Widowiskowej KDK.

Przegląd będzie okazja do wielu spotkań młodych twórców, wymiany doświadczeń, zdobycia nowych umiejętności, podpatrywania czyichś pomysłów i czerpanie z nich wzoru. Będzie to także znamienita okazja do poznania repertuaru bardów i poetów śpiewających w opozycji do oficjalnej kultury PRL. Rozkwit ich twórczości przypadł na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte, czas kontrkultury i protestów przeciw systemom totalitarnym. W tamtym czasie wielką rolę odegrały piosenki wielu twórców. Byli to między innymi Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski, Jan Krzysztof Kelus, Jacek Kleyff, Zbigniew Łapiński, Leszek Wójtowicz, Antonina Krzysztoń, Piotr Bakol, Stanisław Klawe, Maciej Zembaty, Jan Kondrak, Tadeusz Sikora, Małgorzata Bratek, Grzegorz Tomczak, Andrzej Pogodny, Jacek Zwoźniak, Olek Grotowski, Andrzej Garczarek i wielu innych.

W Przeglądzie konkursowym wystąpią młodzi wykonawcy reprezentujący gimnazja i szkoły średnie. Ich występy będzie oceniało jury w składzie: Tadeusz Kiciński – Radny Rady Miasta Krasnystaw, Artur Smelkowski – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krasnymstawie oraz Hovhannes Aleksanyan – instruktor KDK.

Gościem specjalnym Przeglądu będzie zespół Ofensywa Brunetów

Przegląd odbywa się pod patronatem Starosty Krasnostawskiego Janusza Szpaka i Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*