REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pijane matki opiekowały się dziećmi
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miały matki opiekujące się swoimi dziećmi. 6-letni syn jednej z nich został zauważony przez chełmskich policjantów, jak szedł samotnie w nocy przez jedną z miejscowości. Jak się okazało, dwójką pozostałych dzieci 36-latki jak i szóstką własnych, opiekowała się jej również pijana koleżanka. Wkrótce całą sprawą zajmie się sąd.

Chełmscy kryminalni wracali do komendy, gdy kilka minut po godzinie pierwszej w nocy w jednej z podchełmskich miejscowości zauważyli idącego ulicą małego chłopca. Nie dość, że znajdował się bez opieki, w dodatku ubrany był jedynie w t-shirt, spodnie oraz klapki. Załzawiony 6-latek powiedział policjantom, że szuka mamy. Stróże prawa wraz z chłopcem pojechali pod wskazane przez niego miejsce zamieszkania. Tam  dopiero kilka minut później pojawiła się 36 letnia matka chłopca.

– Kobieta, od której czuć było woń alkoholu,  nie potrafiła nawet powiedzieć, gdzie w tej chwili znajduje się jej syn. Kiedy policjanci dowiedzieli się, że 36-latka jest jeszcze matką dwójki dzieci  w wieku 4 oraz 14 lat, przebywających u jej koleżanki, postanowili to sprawdzić – komentuje Marcin Kiczyński z chełmskiej policji. Na miejscu okazało się, że wskazana 35-letnia koleżanka również jest pod wpływem alkoholu.  Kobieta opiekowała się w tym stanie nie tylko dziećmi koleżanki ale i  szóstką swoich dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Na szczęście  w pobliżu mieszkała teściowa jednej z kobiet, która za zgodą nietrzeźwych  mam  zaopiekowała się dziećmi. Policjanci  zatrzymali obie  kobiety i osadzili  w policyjnym areszcie.

Jeżeli okaże się, że przez niewłaściwą opiekę doszło do narażenia dzieci na niebezpieczeństwo, nieodpowiedzialnym matkom grozi nawet do 5  lat pozbawienia wolności.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*