REKLAMA
,
Piknik dla zwierząt
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sobota w Chełmie to Dzień Zwierzaka. Szykują się pokazy, spotkania z fachowcami i konkursy. Sprawdź szczegóły!

Reklama

Już w sobotę, 3 października, w godz. 10:00-15:00, Galeria Chełm zaprasza do siebie wszystkich miłośników zwierząt. Razem z Fundacją Dla Zwierząt „Szczęśliwy Los” oraz Chełmskim schroniskiem dla zwierząt organizuje wydarzenie pod hasłem „Podaj łapę. Dzień Zwierzaka w Galerii Chełm”. Co się będzie działo?

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października. Ustanowiono go w 1931 roku m.in. po to, by zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

W nawiązaniu do tego święta, Galeria Chełm przygotowała na 3 października wydarzenie specjalnie z myślą o miłośnikach zwierząt i ich pupilach. Możemy więc liczyć m.in. na spotkania z weterynarzami oraz zwierzęcymi behawiorystami. Szykują się również pokazy umiejętności psów z Nadbużańskiej Straży Granicznej, Izby Celnej, Służby Więziennej oraz psów tropiących z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Piknik będzie też okazją do rozmów z ekspertami i opiekunami z Fundacji „Szczęśliwy Los” oraz Schroniska w Chełmie. Odpowiedzą na nasze pytania dotyczące zasad adopcji oraz opieki nad zwierzętami.

Nie zabraknie też oczywiście konkursów z nagrodami oraz animacji dla najmłodszych. Wszystko na parkingu przez Galerią.

Tego dnia na terenie Galerii będzie też prowadzona zbiórka na rzecz podopiecznych chełmskiego schroniska dla zwierząt. Do specjalnego pojemnika będzie można przynieść karmę dla psów i kotów, koce, psie/kocie zabawki i inne artykuły, które przydadzą się czworonogom.
Więcej szczegółów na stronie Galerii Chełm.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA