REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Piknik lotniczy – w czerwcu kolejna odsłona
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wyjątkowi ludzie, historie, samoloty, wyjątkowe miejsce… . Tak organizatorzy zapowiadają II Międzynarodowy Piknik „Lotnicze Depułtycze”, który odbędzie się 10 i 11 czerwca br. w Depułtyczach Królewskich. Program jest już zapięty na ostatni guzik. Ruszyła sprzedaż biletów.

Przez dwa dni imprezy będzie okazja przyjrzenia się historii  i współczesności europejskiego lotnictwa, nie zabraknie też emocji związanych z pokazami akrobacyjnymi. Przygotowały je m.in. Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, Baza Lotnictwa Taktycznego, Maciej Pospieszyński – dwukrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, Follow Me Formation Team. Planowany jest także desant spadochronowy i pokaz Piper Cub – formacja trzech samolotów.

Tak było rok temu:

Historię lotnictwa będzie można śledzić na stanowisku krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego (Jak-18). Przylecą do Depułtycz fantastyczne zabytki, np. słynny BTM Avenge, który debiutował w bitwie o Midway, szturmowy Rocwell OV-10 Bronco, czy boening stearman. Wszystkie dadzą w powietrzu pokazy swoich możliwości.

Pokazy lotnicze w Depułtyczach Królewskich na pewno nie będą największymi w kraju – mówi Damian Majsak z konsorcjum KAGERO Publishing, organizatora pikniku. – Wierzę jednak, że będą najpiękniejsze. W 2018 r. obchodzimy stulecie polskiego lotnictwa – dodaje. – Tegoroczny piknik może więc być próbą generalną przed tym wydarzeniem.

Ubiegłoroczny – pierwszy piknik lotniczy w Depułtyczach Królewskich obejrzało blisko 20 tysięcy ludzi.

Bilety na piknik są już przedsprzedaży w cenach promocyjnych w kasach biletowych CLA (po 22 zł normalne i 7 zł ulgowe) oraz w wersji elektronicznej.

Szczegółowy program

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*