REKLAMA
,
Piknik lotniczy – w czerwcu kolejna odsłona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wyjątkowi ludzie, historie, samoloty, wyjątkowe miejsce… . Tak organizatorzy zapowiadają II Międzynarodowy Piknik „Lotnicze Depułtycze”, który odbędzie się 10 i 11 czerwca br. w Depułtyczach Królewskich. Program jest już zapięty na ostatni guzik. Ruszyła sprzedaż biletów.

Reklama

Przez dwa dni imprezy będzie okazja przyjrzenia się historii  i współczesności europejskiego lotnictwa, nie zabraknie też emocji związanych z pokazami akrobacyjnymi. Przygotowały je m.in. Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, Baza Lotnictwa Taktycznego, Maciej Pospieszyński – dwukrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, Follow Me Formation Team. Planowany jest także desant spadochronowy i pokaz Piper Cub – formacja trzech samolotów.

Tak było rok temu:

Historię lotnictwa będzie można śledzić na stanowisku krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego (Jak-18). Przylecą do Depułtycz fantastyczne zabytki, np. słynny BTM Avenge, który debiutował w bitwie o Midway, szturmowy Rocwell OV-10 Bronco, czy boening stearman. Wszystkie dadzą w powietrzu pokazy swoich możliwości.

Pokazy lotnicze w Depułtyczach Królewskich na pewno nie będą największymi w kraju – mówi Damian Majsak z konsorcjum KAGERO Publishing, organizatora pikniku. – Wierzę jednak, że będą najpiękniejsze. W 2018 r. obchodzimy stulecie polskiego lotnictwa – dodaje. – Tegoroczny piknik może więc być próbą generalną przed tym wydarzeniem.

Ubiegłoroczny – pierwszy piknik lotniczy w Depułtyczach Królewskich obejrzało blisko 20 tysięcy ludzi.

Bilety na piknik są już przedsprzedaży w cenach promocyjnych w kasach biletowych CLA (po 22 zł normalne i 7 zł ulgowe) oraz w wersji elektronicznej.

Szczegółowy program

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA