REKLAMA
,
Piknik na rocznicę wstąpienia do NATO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojsko świętować będzie 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO podczas pikników. Zapraszamy w niedzielę na Plac Niepodległości w Chełmie.

Reklama

Pokaz sprzętu wojskowego będzie można podziwiać w Chełmie w niedzielę, 10 marca, w godz. 10-15, na Pl. Niepodległości. To piknik organizowany w związku z obchodami 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Atrakcją będzie możliwość przyjrzenia się z bliska wyposażeniu polskiej armii, m.in. wersji bojowej Rosomaka czy Starowi 266 – polskiemu terenowemu samochodowi ciężarowemu przeznaczonemu do przewozu ładunków i ludzi.

Przypomnijmy, w 2019 roku obchodzimy 70-lecie Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz 20-lecie członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim. Wieloletnie starania dyplomatyczne Polski, jak również reformy przeprowadzone w sferze obronności, przyniosły pożądany skutek. 12 marca 1999 roku w mieście Independence w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych RP przekazał amerykańskiej sekretarz stanu dokument ratyfikacyjny Traktatu Północnoatlantyckiego. Wraz z naszym krajem do Paktu zostały wówczas przyjęte Czechy i Węgry.

MON postanowiło uczcić rocznicę organizując w wielu miastach Polski pikniki, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć sprzęt, który na co dzień wykorzystują saperzy, artylerzyści, żołnierze kawalerii powietrznej czy żołnierze wojsk specjalnych. Resort specjalnie na tę okazję przygotował spot pokazujący m.in. jak wygląda F-16, co z kokpitu podczas lotu widzi pilot najnowocześniejszego w Wojsku Polskim samolotu, a także jak wygląda szkolenie żołnierzy Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej.

Pikniki będą także okazją do zapoznania się z ofertą służby w Wojsku Polskim oraz spróbowania grochówki przygotowanej przez wojskowych kucharzy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA