REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Piknik Nordic Walking w Urszulinie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Już w niedzielę 14 czerwca na terenie Gminy Urszulin odbędzie się Piknik Nordic Walking – „Przyjdź, zobacz i ćwicz z nami”. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Piknik jest częścią akcji promocyjnej Gminy w ramach projektu – „Urszulin – po pracy, Polesie!”.

Wszyscy, którzy w najbliższy weekend odwiedzą Gminę Urszulin będą mieli doskonałą okazję, aby spróbować swoich sił w nordic walking. Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 przy zadaszeniu Poleskiego Parku Narodowego obok pomnika Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie.

W programie przewidziano m.in pokaz i nauczanie poprawnego chodu, instruktaż doboru odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń, prelekcję na temat aktywności fizycznej oraz wspólny przemarsz trasą nordic walking. Wszystko to w otoczeniu unikatowego krajobrazu Poleskiego Parku Narodowego, który będzie można zwiedzić razem z przewodnikiem. Podczas imprezy nie zabraknie także gier i zabaw dla dzieci oraz licznych konkursów z nagrodami.

Zależy nam, by pokazać, że nasza gmina jest miejscem idealnym do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jej atrakcyjność turystyczna wynika przede wszystkim z bliskości  Poleskiego Parku Narodowego i to staramy się podkreślać –  mówi Tomasz Antoniuk, wójt Gminy Urszulin.

Nordic walking polega na marszu ze specjalnymi kijkami. Jest bezpiecznym sportem, który mogą uprawiać również seniorzy. Pozwala na długo zachować zdrowie i witalność, a osobom z nadwagą – zrzucić zbędne kilogramy. Obecnie jest jedną z najbardziej popularnych  form aktywnego spędzania czasu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*