REKLAMA
,
PIT. Połowa już się rozliczyła
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Co drugi z nas złożył już roczną deklarację PIT i czeka na swoją nadpłatę. Pieniądze wydamy na krótki wypoczynek lub codzienne potrzeby.

Reklama

Jak wynika z badania zleconego przez firmę e-file, producenta Programu E-Pity, nieco więcej niż połowa Polaków złożyła już roczne deklaracje w swoim Urzędzie Skarbowym. 39% zamierza to zrobić w najbliższym czasie.
Coraz więcej podatników decyduje się na rozliczenie drogą elektroniczną i jak sami podkreślają, jest to dla nich prosty i zrozumiały mechanizm. Aż 73% badanych podkreśliło, że złożenie zeznania podatkowego nie stanowi dla nich trudności.

PIT na ostatnią chwilę?

Dla co trzeciego badanego istotne jest złożenie deklaracji podatkowej najwcześniej, jak to możliwe. Tak gorliwi są przede wszystkim ci, którzy mają zwrot podatku i chcą go dostać jak najszybciej. Inni po prostu chcą mieć to z głowy.
 – Wyniki badania pokazują, że Polacy nie rozliczają się już z Urzędem Skarbowym na tzw. ostatnią chwilę. Wiedzą, że im zrobią to wcześniej, tym szybciej otrzymają zwrot podatku. Jednak oprócz terminu liczy się także tryb w jakim złożymy zeznanie. Szybciej dostaniemy pieniądze, jeśli rozliczymy się drogą elektroniczną – wyjaśnia Donata Basińska, ekspert z firmy e-file, dla Kuriera PAP.

 Pieniądze z PIT na weekendowy wypoczynek

Polacy przyznają, że już na początku roku planują, na co przeznaczą nadpłacony podatek. Co piąty chciałby wydać pieniądze na odpoczynek, wyjazd z rodziną czy krótki urlop. Z drugiej strony, niewiele mniejszy odsetek (19%) wskazuje, że te pieniądze pójdą na codzienne wydatki. 14% ankietowanych chciałoby je zaoszczędzić, a co dziesiąty – zainwestować w samochód lub remont mieszkania.
Na rozliczenie się z podatku mamy czas do 30 kwietnia. Jeżeli ten obowiązek ciągle przed Tobą, zobacz nasz artykuł PIT-y. Zleć to urzędnikowi.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA