REKLAMA
,
Piwna Mila w Chełmie. Wyścig już w niedzielę!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się dość nietypowy wyścig – na piwną milę. Niestety zapisów już nie ma, ale organizatorzy zapraszają kibiców. Może być ciekawie. 

Reklama

14 sierpnia na terenie restauracji Pstrągowo odbędzie się I Chełmska Piwna Mila organizowana przez nieformalną grupę entuzjastów biegania działających pod nazwą „Chełm biega”. Jak relacjonują organizatorzy, Piwna Mila to niecodzienna dyscyplina sportu, która polega na przebiegnięciu w jak najszybszym czasie dystansu o długości jednej mili (1609 metrów) i wypiciu w międzyczasie 4 piw.

Po raz pierwszy w Polsce tego typu zawody zorganizowano w 2009 r. w Szczecinie. W kwietniu 2016 r. Piwna Mila odbyła się w Lublinie. – Wzięło w niej udział kilku reprezentantów naszej grupy. Rozochoceni świetną atmosferą i bardzo dużym zainteresowaniem ze strony biegaczy postanowiliśmy zorganizować podobną imprezę w Chełmie. Limit miejsc bardzo szybko się wyczerpał, musieliśmy przyznać kilka „dzikich kart” – w zawodach weźmie udział ponad 50 osób – wyjaśnia nam Lena Rorat z „Chełm Biega”.

Piwna Mila to przede wszystkim dobra zabawa, która ma promować bieganie i zaciekawić sportem ludzi, którzy uważają bieganie za nudne.

– Zawodnicy rozpoczną zawody w niedzielę 14 sierpnia 2016 r. o godz. 14. Trasa biegu będzie przebiegała w głąb terenów przy stawach i groblach należących do restauracji Pstrągowo. Kibiców zachęcamy do nieco wcześniejszego przybycia – dodaje Lena Rorat.

Piwna Mila w Chełmie – jak Wam się podoba taka inicjatywa? Czekamy na Wasze opinie i oczywiście w imieniu organizatora zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć ten niezwykły wyścig.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA