REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Piwna Mila w Chełmie. Wyścig już w niedzielę!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się dość nietypowy wyścig – na piwną milę. Niestety zapisów już nie ma, ale organizatorzy zapraszają kibiców. Może być ciekawie. 

14 sierpnia na terenie restauracji Pstrągowo odbędzie się I Chełmska Piwna Mila organizowana przez nieformalną grupę entuzjastów biegania działających pod nazwą „Chełm biega”. Jak relacjonują organizatorzy, Piwna Mila to niecodzienna dyscyplina sportu, która polega na przebiegnięciu w jak najszybszym czasie dystansu o długości jednej mili (1609 metrów) i wypiciu w międzyczasie 4 piw.

Po raz pierwszy w Polsce tego typu zawody zorganizowano w 2009 r. w Szczecinie. W kwietniu 2016 r. Piwna Mila odbyła się w Lublinie. – Wzięło w niej udział kilku reprezentantów naszej grupy. Rozochoceni świetną atmosferą i bardzo dużym zainteresowaniem ze strony biegaczy postanowiliśmy zorganizować podobną imprezę w Chełmie. Limit miejsc bardzo szybko się wyczerpał, musieliśmy przyznać kilka „dzikich kart” – w zawodach weźmie udział ponad 50 osób – wyjaśnia nam Lena Rorat z “Chełm Biega”.

Piwna Mila to przede wszystkim dobra zabawa, która ma promować bieganie i zaciekawić sportem ludzi, którzy uważają bieganie za nudne.

– Zawodnicy rozpoczną zawody w niedzielę 14 sierpnia 2016 r. o godz. 14. Trasa biegu będzie przebiegała w głąb terenów przy stawach i groblach należących do restauracji Pstrągowo. Kibiców zachęcamy do nieco wcześniejszego przybycia – dodaje Lena Rorat.

Piwna Mila w Chełmie – jak Wam się podoba taka inicjatywa? Czekamy na Wasze opinie i oczywiście w imieniu organizatora zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć ten niezwykły wyścig.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*