REKLAMA
,
Plac Łuczkowskiego opanowała „miejska żulerka”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy Chełma skarżą się na to, co dzieje się na Placu Łuczkowskiego. Na ławkach przesiadują pijani panowie, którzy używając wulgarnych słów zwracają na siebie uwagę każdego przechodnia. 

Reklama

– Mamy piękny Plac Łuczkowskiego, ale nie da się tam wysiedzieć! Wszędzie pełno meneli, którzy zaczepiają każdego przechodnia prosząc o pieniądze na alkohol. Do tego dochodzi przeklinanie i niesamowity smród, który od nich bije. Czy tak powinno wyglądać centrum miasta? – dopytuje pani Iwona z Chełma, która zwróciła nam uwagę na ten problem.

Pijący panowie pojawiają się w centrum Chełma codziennie. Siedzą na ławkach i bardzo głośno przeklinają. – Tak od nich śmierdzi, że nie da się wysiedzieć na ławce oddalonej nawet o kilkanaście metrów. Do tego słownictwo którego używają. Nie można tu przyjść z dziećmi. Czy ktoś w końcu coś z tym zrobi? – dopytuje z kolei inna mieszkanka, którą spotkaliśmy na Placu Łuczkowskiego.

Policja rozkłada ręce i przyznaje, że interwencji na Placu Łuczkowskiego jest sporo. – Przez Plac Łuczkowskiego bardzo często przejeżdżają partole. Gdy tylko widzimy, że jest łamane prawo podejmujemy interwencję. Równie często policja zjawia się na wezwanie przez mieszkańców. Niestety nie możemy nikomu zabronić wejścia na Plac Łuczkowskiego, bo jest to miejsce publiczne. Niemniej jednak prosimy mieszkańców o zgłaszanie każdego przypadku łamania prawa, z pewnością nie pozostaniemy bezczynni wobec takiego zawiadomienia – zapewnia Ewa Czyż, rzecznik prasowy chełmskich policjantów.

– Najgorsze jest to, że ci panowie zaczepiają każdego, kto pojawi się na Placu. Podchodzą do siedzących w ogródkach, zaczepiają siedzących na ławkach. To bardzo odstrasza i zniechęca do przebywania w tym miejscu – mówi nam Wojciech, który jak twierdzi nie raz był zaczepiany przez przesiadujących na Placu Łuczkowskiego mężczyzn. – Ostatnio nawet byłem świadkiem próby „nawrócenia” panów. Była wspólna modlitwa i prośba, by przestali pić i przeklinać. Wszystko jednak do czasu.

– Nie raz jestem świadkiem interwencji policji. Policjanci wszystkich stałych bywalców znają już z imienia i nazwiska. Pijanych odwożą do izby, po jakimś czasie oni znów wracają. To walka z wiatrakami – komentuje inna mieszkanka Chełma.

Za zdjęcie dziękujemy pani Iwonie. Macie ciekawe zdjęcia i materiały? Wyślijcie je do nas: redakcja@chelmski.eu

Plac Łuczkowskiego opanowała „miejska żulerka” – macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Czekamy na wasze pomysły!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Policyja jak policyja, ale ja to bym zarządził wysyłanie w te rewiry straż wiej… tzn miejską. Niech się nieroby za robotę wezmą!! A nie tylko na pl. kupieckim mandatami obsypywać.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Już nawet rolki się napić w centrum nie można bo się pismaki przysrają

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie lepiej wogóle wywieźć takiego śmiecia za miasto? Nikomu się nie przyda taki. Jak oni wogóle mogą się tak stoczyć?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Panie Adi nie ładnie jest tam obrażać ludzi i wyzywać od ,,śmieci” jest to taki sam człowiek jak Pan .to jest życie,każdego może spotkać taki los nawet Pana

   No votes yet.
   Please wait...
 • A dlaczego nie ma fotek?Tyle ludzi chodzi z komórkami i nic nie puszczają?

  No votes yet.
  Please wait...
 • A skuteczne działanie – policji i straży?Dupa?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA