REKLAMA
,
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Plac Łuczkowskiego zamienia się w parking
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Plac Łuczkowskiego w Chełmie miał być wizytówką miasta, jednak od lat Straż Miejska w Chełmie zmaga się z kierowcami, którzy nagminnie parkują na zakazach. Na sytuację narzekają radni i mieszkańcy spacerujący po placu. 

Reklama

Wjazd na plac Łuczkowskiego w Chełmie mają tylko ci kierowcy, którzy otrzymali stosowne pozwolenia od UM Chełm. Zgoda na wjazd obejmuje parkowanie w miejscach do tego wyznaczonych i przejazd przez deptak. Jednak wielu kierowców za nic sobie ma obowiązujące zakazy i mimo braku pozwoleń wjeżdża i parkuje na miejskim deptaku.

Od lat z tym zjawiskiem walczą miejscy strażnicy. – To zabawa w kotka i myszkę. Straż przyjedzie, wystawi kilka mandatów, plac pustoszeje, a gdy tylko odjadą na miejscu znów pojawiają się auta – komentuje jedna z mieszkanek miasta. – Na dodatek wielu kierowców przejeżdża przez plac z taką prędkością, że piesi muszą uciekać, by nie zostać potrąceni, a tu przecież biegają małe dzieci.

Co jakiś czas kwestia parkowania na placu Łuczkowskiego pojawia się na sesji Rady Miasta Chełm. Radni od lat debatują nad tym jak rozwiązać problem.

– Parkowanie na deptaku to chyba precedens w skali kraju. Nie do pomyślenia, by np. na deptaku w Lublinie stało tyle samochodów – komentują mieszkańcy.

Ręce rozkładają również miejscy strażnicy, którzy na placu Łuczkowskiego pojawiają się systematycznie i mimo nakładanych mandatów ich działania nie przynoszą długotrwałego rezultatu.

Co Wy sądzicie o parkowaniu na deptaku? Przeszkadza Wam to, czy może parkowanie tam powinno być dozwolone? Czekamy na Wasze opinie.

Napisz komentarz
 • Parkowanie powinno być dozwolone (bez żadnej opłaty).Chełmianie zbyt mało zarabiają aby wydawać kasę na parkingi. Poza tym za 10 lat ludzi w naszym mieście i tak nie będzie. Najczęstszy widok to będzie samochód a niżeli człowiek.Musimy się niestety powoli do tego przyzwyczajać. Z roku na rok i tak nas ubywa.

 • A co z osobami które pracują przy pl. Luczkowskiego? Gdzie mają parkować?

  • Jak są z Chełma, to dojeżdżać autobusem! Tak samo urzędnicy- chociażby z Gmachu… albo się dogadać i jeździć po kilka osób jednym samochodem,albo dojeżdżać autobusem. A nie 5 osób-5 samochodów… wiadomo,że czasem trzeba podjechać swoim samochodem, bo ma sie coś do załatwienia po pracy lub coś w tym stylu. Trzeba troszke myśleć!

 • Płatne strefy parkowanie? hehe jak na Chełm to rewolucja 😉

 • Bo w mieście nie ma parkingów a te które są to za mało.Koło rynku i na Sybiraków zajęte przez sprzedawców/pracowników pod UM,US i SM przez urzędników,duże sklepy mają parkingi tylko dla klientów.I nie ma się co dziwić że ludzie chcący cokolwiek załatwić na mieście parkują na chodnikach,zieleńcach i wjeżdżają na zakaz.Uważam że dobrym pomysłem było by wprowadzenie płatnych miejsc parkingowych przy Sybiraków,Placu Kupieckim i skończyło by się parkowanie samochodów po 10 godzin lub wystawionych na sprzedaż parkujących po 24 godziny na dobę.

 • Precedensem w skali kraju jest także to, żeby przy deptaku nie było parkingu z prawdziwego zdarzenia, na 200-300 aut. Ogólnie Chełm cierpi na niedobór miejsc parkingowych. Ale najlepiej stawiać zakazy i trzepać kasę z mandatów.

 • Juz chyba lepiej zniesc ten zakaz, bo i tak i tak pelno tych wszystkich zlomów na każdym kroku

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Miliony na Plac Łuczkowskiego
  Na Jagielońskiej kładą asfalt
  Na Jagiellońskiej kładą asfalt
  Ostatnie pożegnanie Mikusa
  Ostatnie pożegnanie Mikusa
  REKLAMA