REKLAMA
,
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Plac Łuczkowskiego zamienia się w parking
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Plac Łuczkowskiego w Chełmie miał być wizytówką miasta, jednak od lat Straż Miejska w Chełmie zmaga się z kierowcami, którzy nagminnie parkują na zakazach. Na sytuację narzekają radni i mieszkańcy spacerujący po placu. 

Reklama

Wjazd na plac Łuczkowskiego w Chełmie mają tylko ci kierowcy, którzy otrzymali stosowne pozwolenia od UM Chełm. Zgoda na wjazd obejmuje parkowanie w miejscach do tego wyznaczonych i przejazd przez deptak. Jednak wielu kierowców za nic sobie ma obowiązujące zakazy i mimo braku pozwoleń wjeżdża i parkuje na miejskim deptaku.

Od lat z tym zjawiskiem walczą miejscy strażnicy. – To zabawa w kotka i myszkę. Straż przyjedzie, wystawi kilka mandatów, plac pustoszeje, a gdy tylko odjadą na miejscu znów pojawiają się auta – komentuje jedna z mieszkanek miasta. – Na dodatek wielu kierowców przejeżdża przez plac z taką prędkością, że piesi muszą uciekać, by nie zostać potrąceni, a tu przecież biegają małe dzieci.

Co jakiś czas kwestia parkowania na placu Łuczkowskiego pojawia się na sesji Rady Miasta Chełm. Radni od lat debatują nad tym jak rozwiązać problem.

– Parkowanie na deptaku to chyba precedens w skali kraju. Nie do pomyślenia, by np. na deptaku w Lublinie stało tyle samochodów – komentują mieszkańcy.

Ręce rozkładają również miejscy strażnicy, którzy na placu Łuczkowskiego pojawiają się systematycznie i mimo nakładanych mandatów ich działania nie przynoszą długotrwałego rezultatu.

Co Wy sądzicie o parkowaniu na deptaku? Przeszkadza Wam to, czy może parkowanie tam powinno być dozwolone? Czekamy na Wasze opinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Parkowanie powinno być dozwolone (bez żadnej opłaty).Chełmianie zbyt mało zarabiają aby wydawać kasę na parkingi. Poza tym za 10 lat ludzi w naszym mieście i tak nie będzie. Najczęstszy widok to będzie samochód a niżeli człowiek.Musimy się niestety powoli do tego przyzwyczajać. Z roku na rok i tak nas ubywa.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A może warto cymbały samochodowe przypomnieć sobie o chodzeniu,a nie wozić własną dupę po byle g… samochodem?

   No votes yet.
   Please wait...
   • Tym bardziej że całe miasto można przejść piechotą w 40 minut 😉

    No votes yet.
    Please wait...
   • Mimo,że anonim,ale 200% racji

    No votes yet.
    Please wait...
 • A co z osobami które pracują przy pl. Luczkowskiego? Gdzie mają parkować?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Jak są z Chełma, to dojeżdżać autobusem! Tak samo urzędnicy- chociażby z Gmachu… albo się dogadać i jeździć po kilka osób jednym samochodem,albo dojeżdżać autobusem. A nie 5 osób-5 samochodów… wiadomo,że czasem trzeba podjechać swoim samochodem, bo ma sie coś do załatwienia po pracy lub coś w tym stylu. Trzeba troszke myśleć!

   No votes yet.
   Please wait...
 • Płatne strefy parkowanie? hehe jak na Chełm to rewolucja 😉

  No votes yet.
  Please wait...
  • Już kiedyś było i nie bylo problemu ze zrobieniem zakupów na rynku.Wtedy kosztowało chyba 1 zł za godzine.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Bo w mieście nie ma parkingów a te które są to za mało.Koło rynku i na Sybiraków zajęte przez sprzedawców/pracowników pod UM,US i SM przez urzędników,duże sklepy mają parkingi tylko dla klientów.I nie ma się co dziwić że ludzie chcący cokolwiek załatwić na mieście parkują na chodnikach,zieleńcach i wjeżdżają na zakaz.Uważam że dobrym pomysłem było by wprowadzenie płatnych miejsc parkingowych przy Sybiraków,Placu Kupieckim i skończyło by się parkowanie samochodów po 10 godzin lub wystawionych na sprzedaż parkujących po 24 godziny na dobę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Precedensem w skali kraju jest także to, żeby przy deptaku nie było parkingu z prawdziwego zdarzenia, na 200-300 aut. Ogólnie Chełm cierpi na niedobór miejsc parkingowych. Ale najlepiej stawiać zakazy i trzepać kasę z mandatów.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Juz chyba lepiej zniesc ten zakaz, bo i tak i tak pelno tych wszystkich zlomów na każdym kroku

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA