REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Plac zabaw w Parku Miejskim czeka na głosy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najwyższy czas, by promować projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. Przypominamy, że macie taką możliwość na łamach naszego portalu.

Jako pierwszy promowaliśmy projekt zgłoszony na Osiedlu Działki. Przebudowa ul. Bolesława Prusa na odcinku od ul. Ogrodniczej do ul. Stefana Żeromskiego. Więcej informacji tutaj.

Reklama

Kolejny projekt z którym warto się zapoznać, to ten dotyczący rozbudowy i modernizacji placu zabaw w Parku Miejskim. Z obiektu korzysta dużo dzieci z osiedla Śródmieście, ale jego stan nie spełnia oczekiwań rodziców.

Zepsute sprzęty nie były demontowane lub naprawiane, tylko stwarzały zagrożenie dla bawiących się dzieci. Uważam, że najwięcej miejsca w życiu dziecka powinny zajmować zabawy i gry ruchowe, gdyż mają one najbardziej kompleksowy na nie wpływ. Zabawy, w których dziecko może uczestniczyć na placu zabaw uczą równowagi, wpływają na zwiększenie koordynacji ruchowej, rozwijają motorykę dużą, co w późniejszym etapie życia dziecka jest bardzo istotne, zwłaszcza przydaje się w szkole – mówi Pani Katarzyna Krystynek, pomysłodawczyni projektu.

Jak tłumaczy Pani Katarzyna, zabawa na placu zabaw stwarza również okazję do treningu umiejętności społecznych – dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności.

W związku z tym liczę na pomoc mieszkańców, myślę, że wszystkim zależy na rozwoju i bezpieczeństwie dzieci – dodaje.

Czy doczekamy się bezpiecznego, atrakcyjnego miejsca zabaw? Przekonamy się w trakcie głosowania.

Jeżeli pomysł spodoba się mieszkańcom Śródmieścia, to w Parku Miejskim powstanie zestaw zabawkowy dla młodszych dzieci oraz zjeżdżalnie i urządzenia linowe dla tych starszych. Pojawią się elementy ścianek wspinaczkowych, kiwak, głuchy telefon, karuzele i wiele huśtawek. Plac zostanie ogrodzony w celu poprawienia bezpieczeństwa dzieci.

Wszystkie projekty z Osiedla  Śródmieście.

***

W tym roku po raz pierwszy głosować będziemy na projekty dla poszczególnych osiedli. W Chełmie mamy ich dziesięć. Na każde przypada 250 tys. zł. Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj. Nowością jest także możliwość głosowania przez internet. Jak głosować dowiecie się tutaj.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wypromowania swoich projektów zapraszamy do współpracy. Wystarczy, że na adres: redakcja@chelmski.eu, prześlecie informację o swoim pomyśle. W miarę możliwości prosimy o dołączanie fotografii ilustrujących pomysł, bądź problem, który dzięki realizacji wniosku chcecie rozwiązać.

***

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski (partycypacyjny) w Chełmie został wdrożony w roku 2014 za sprawą Chełmskich Organizacji Pozarządowych i Inicjatywy Obywatelskiej „Nasz Chełm”. Udało się to zrobić dzięki jedynej dotychczas skutecznej akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Masz mój głos!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama