REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Plaga przemytu papierosów w NOSG
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Tylko jednego dnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu przez rzekę graniczną Bug papierosów o wartości 1 mln zł.

W dniu 26 czerwca br. w pobliżu m. Czumów, powiat hrubieszowski, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie zaobserwowali w rejonie granicy państwa samochód, którego kierowca na widok zbliżającego się patrolu SG, podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze NOSG zatrzymali pojazd, za kierownicą którego siedział 30-letni mężczyzna. – Jak się okazało ucieczka nie nastąpiła bez powodu, mężczyzna przewoził pochodzące z przemytu papierosy różnych marek. Po przeliczeniu kontrabandy okazało się, że w samochodzie znajdowały się wyroby akcyzowe o wartości 771 372 zł – informuje plut. SG Anna Koszałko-Słomiany z NOSG.

Do podobnego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Stare Stulno, gdzie funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zbereżu, prowadząc czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości granicznej, zauważyli w pobliżu granicy państwa dwie osoby. Mężczyźni w wieku 21 i 26 lat w momencie zatrzymania przenosili pudła z papierosami do samochodu. Tym razem wartość kontrabandy została oszacowana na kwotę 31 626 zł. Po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, już po stronie sąsiedniej, została zatrzymana jedna osoba i kolejne pudła z papierosami.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, tej samej nocy dokonali ujawnienia i zatrzymania papierosów, znajdujących się na brzegu rzeki granicznej Bug. Dzięki wykorzystaniu psa służbowego funkcjonariusze odkryli kolejne pudła owinięte czarną folią, w których znajdowały się papierosy. Łączna wartość ujawnionych wyrobów akcyzowych to 197 381 zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*