REKLAMA
,
Plan dla Kumowej Doliny już jest
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Warszawskie biuro projektowe „Studium” Sp. z o.o. opracowało już projekt przebudowy amfiteatru w Kumowej Dolinie. Sama przebudowa może ruszć po uzyskaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Reklama

Projekt przewiduje termomodernizację istniejącego budynku, uzbrojenie terenu, instalacje wewnętrzne, przebudowę sceny, widowni, dojazdy, chodniki i budowę parkingów. Zakłada się stworzenie nowego oświetlenia terenu i widowni, nagłośnienia, zagospodarowanie terenów zielonych itd. Z zmodernizowanym budynku zaplecza amfiteatru zlokalizowane mają zostać pracownie techniczne i kulturalne.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na wiosnę przyszłego roku – zapowiada Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą chełmskiego urzędu miasta.

Remont „Kumówki” jest elementem, projektu pn. „Chełmski Łańcuch Kreatywności”, który ma być realizowany w ramach tzw. Strategicznych Inwestycji Terytorialnych RPO. Obserwując skuteczność chełmskiego urzędu w staraniach o unijne pieniądze (pisaliśmy o tym tutaj) należy się cieszyć, że ten projekt oceniany będzie w tak zwanym trybie pozakonkursowym. Wystarczy więc złożyć wniosek, który nie będzie zawierał błędów formalnych i merytorycznych, by otrzymać pieniądze. Warto się do tej pracy przyłożyć wartość prac szacowana jest na około 13 mln złotych, a unijne dofinansowanie ma sięgnąć blisko 9 mln zł.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz
 • Czekam na konkrety,za ile inwestycja,a potem co i za ile rocznie.

 • Niech pan Grel coś w końcu zrobi bo tylko o planach opowiada. Tajemniczy inwestor, plany budowy, itd. Szkoda tego słuchać.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA