REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Platformy startowe dla nowych pomysłów – nabór trwa
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Młode innowacyjne firmy mogą zgłaszać się po wsparcie w realizacji i rozwoju swoich pomysłów w województwach Polski Wschodniej. Platformy startowe pomogą im przekształcić pomysły w rentowny biznes. Jest na ten cel ponad 108 mln zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ze wsparcia mogą skorzystać początkujący przedsiębiorcy chcący zamienić swoje pomysły w innowacyjne produkty lub usługi zakładając firmę w województwie lubelskim, a także podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim lub warmińsko-mazurskim.

Platformy startowe to program inkubacyjny dla ludzi z innowacyjnymi pomysłami o potencjale biznesowym. To pierwsze przedsięwzięcie wspierające startupy w Polsce realizowane na tak szeroką skalę.

Celem platform jest przekształcenie pomysłów w produkty, dostosowanie ich do warunków rynkowych oraz opracowanie rentownych modeli biznesowych, umożliwiających wejście startupów na rynek krajowy i zagraniczne.

Pod koniec września 2018 r. w ramach konkursu wyłoniono operatorów Platform skupiających fundusze inwestycyjne, przedsiębiorstwa i uczelnie wyższe, które otrzymają łącznie dofinansowanie w wysokości 108,4 mln zł.

Od 2 stycznia br. oferują one kompleksowe wsparcie biznesowe, wysokiej jakości zaplecze naukowo-technologiczne, a dzięki współpracy z samorządami, przyjazne otoczenie prawno-administracyjne. Każda z Platform startowych oferuje co najmniej jedną ścieżkę inkubacyjną przygotowaną na potrzeby konkretnej branży wpisującej się w tzw. ponadregionalne inteligentne specjalizacje Polski wschodniej.

Dostępne specjalizacje branżowe to:

 • ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne);
 • Produkcja żywności;
 • Branża metalowo-maszynowa (przetwórstwo metali i wytwarzanie maszyn);
 • Energetyka;
 • Turystyka, medycyna i zdrowie;
 • Smart City/Transport i motoryzacja;
 • Ekologia;
 • Lotnictwo;
 • Motoryzacja;
 • Budownictwo.

Z ich wsparcia będą mogli skorzystać początkujący przedsiębiorcy chcący zamienić swoje pomysły w innowacyjne produkty lub usługi zakładając firmę w województwie lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim lub warmińsko-mazurskim. Startupper może pochodzić z dowolnego miejsca, czy to w Polsce, czy za granicą. Swoje koncepcje mogą proponować zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły z całej Polski. Ważne, aby pomysł nie był przedmiotem prowadzonej już działalności gospodarczej przez zgłaszających.

Szczegółową ofertę Platform startowych oraz kwestionariusz zgłoszeniowy do programu znajdziecie na stronie www.PlatformyStartowe.gov.pl.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*