REKLAMA
,
Pływalnia doczekała się remontu
Pływalnia doczekała się remontu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za 11 miesięcy basen powinien być jak nowy. W środowy poranek we mgle ukrwa się to co dotychczasowego basenu zostawili budowlańcy. 

Reklama

Remont kultowego dla miasta obiektu pochłonie ponad 8,6 mln zł. to wystarczy na wypłycanie niszy basenowej, przebudowę przelewów basenu, szatni, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji wentylacjnej, przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej i  przeciwpożarowej. Obiekt zyska także nową instalację elektryczną i oświetleniową, stacjięcuzdatniania wody, wygłuszenie dachu. Budynek przejdzie też termomodernizację. Także na zewnątrz wykonawca zajmie się wykonaniem miejsc parkingowych, drogi przeciwpożarowej i ciągami pieszymi. Na koniec pojawią się nowe zieleńce.

Rozpoczęta właśnie inwestycja, to chyba pierwszy zakrojony na dużą skalę remont tego obiektu. Użytkowany przez lata w 2016 roku przestał wreszcie nadawać się do użytku.  Nadzór  Budowlany wydał decyzję o jego zamknięciu. W 2018 roku ówczesne władze miasta usiłowały załatać problemy przeznaczając na remont milion złotych. Okazało się to kroplą w morzu faktycznych potrzeb. Wystarczyło na wymianę dachu i stolarki okiennej.  Basen wymagał więc znacznie większych nakładów.

Ostatecznie miastu udało się w tym roku uzyskać dla tego przedsięwizęcia wsparcie z Ministerstwa Sportu i ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Przetarg na jego realizację wygrała zamojska firma Budmat Spółka Jawna Tadeusz Rozmus, Józef Małysz. 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Walka z covid-19 po chełmsku(?)
Chełm ma nowego skarbnika
REKLAMA