REKLAMA
,
Po męsku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Męskie rozmowy” to seria portretów autorstwa Zbigniewa Furmana. Na wernisaż wystawy i spotkanie z autorem zapraszamy 9 stycznia do Galerii Atelier.

Reklama

– Pomysł na wystawę „Męskie rozmowy” wziął się z magicznego dla mnie aparatu. Był to pierwszy mój sprzęt fotograficzny. Jest to aparat średnioformatowy. Chciałem w swoich zdjęciach zachować zatem jedność formalną – mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Zbigniew Furman.

Pasją autora jest fotografia socjologiczna oraz portretowa. Pracę fotoreportera zaczynał w „Życiu Warszawy” na początku lat siedemdziesiątych XX w.  Z. Furman ma na koncie 17 wystaw indywidualnych i jest współautorem wielu wystaw zbiorowych. Laureat wielu konkursów fotograficznych; juror najbardziej znaczących konkursów fotograficznych w Polsce.

„Męskie rozmowy” to seria portretów, które Zbigniew Furman tworzył przez lata. Najpierw na negatywie, a później cyfrowo. Istotna w nich jest nie tyle konsekwencja, co skupienie, które dzięki temu otrzymał. Seria została uzupełniona autoportretami wykonanymi telefonem – niejako żartobliwych, lżejszych w formie „rozmów autora ze sobą“.

Zapraszamy na wernisaż wystawy i spotkanie z autorem w czwartek, 9 stycznia, o godz. 18.00, do Galerii Atelier (ul. Lwowska 24). Wstęp wolny!

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA