REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Po odpady budowlane przyjadą na posesję
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wygląda na to, że właściciele domów w Chełmie będą mieli rozwiązany problem z odpadami budowlanymi. MPGK rozpoczyna pilotażowy program. Sprawdź, o co chodzi.

Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie rozpoczyna pilotażowy program pn. System mobilnej zbiórki odpadów budowlanych za pomocą worka BIG BAG dla mieszkańców Chełma w zabudowie jednorodzinnej.
W jego ramach, bez dodatkowych kosztów, pracownicy spółki raz na kwartał przyjadą na posesję i zabiorą odpady budowlane i rozbiórkowe.

Ma to być znaczne ułatwienie dla mieszkańców planujących remonty, dla których utylizacja odpadów budowlanych może być kłopotliwa.

– Jesteśmy ciekawi, z jakim zainteresowaniem i odzewem mieszkańców spotka się to rozwiązanie. Jeśli się sprawdzi i będzie zapotrzebowanie na tego typu usługę, wprowadzimy ją na stałe – mówi Tomasz Pomiankiewicz z MPGK w Chełmie.

Beton i gruz

Mobilna zbiórka organizowana przez MPGK dotyczy odpadów budowlanych i rozbiórkowych powstałych w gospodarstwach domowych. A BIG BAG to worek o pojemności 1 m3.  Można do niego załadować:
– odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów,
– odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i płyt gipsowo-kartonowych.

UWAGA! Do worków nie wolno wrzucać: azbestu, wełny mineralnej, styropianu, opakowań po farbach i lakierach, armatury, szkła, mebli oraz papy.

Worki BIG BAG już na nas czekają

Zainteresowani mogą je pobierać w MPGK – w Biurze Obsługi Klientów przy ul. Wołyńskiej 57 lub w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin 5, a także w Wydziale Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM przy ul. Mickiewicza 32.

Wystarczy wypełnić prosty wniosek, który zawiera podstawowe dane o właścicielu i nieruchomości: imię i nazwisko, adres gospodarstwa domowego, oświadczenie o niezaleganiu w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zwrocie worka w przypadku niewykorzystania.

Następnie należy ustawić worek w pasie drogowym przed posesją w miejscu umożliwiającym odbiór odpadów. Chodzi o to, by po odbiór worka mógł dojechać samochód ciężarowy i była możliwość podniesienia go przy wykorzystaniu hydraulicznego dźwigu samochodowego. Worek powinien być zapełniony w minimum 80 proc. objętości.
Po zapełnieniu worka, trzeba zgłosić konieczność jego odbioru, najpóźniej w terminie 4 dni przed datą odbioru tych odpadów, wskazaną w harmonogramie dostępnym na stronie internetowej MPGK.

Spółka planuje mobilny odbiór worków z częstotliwością

raz na kwartał.

Terminy w poszczególnych rejonach będą podawane na stronie internetowej spółki oraz w mediach społecznościowych. Pierwszy planowany odbiór odpadów budowlanych to czwartek, 25 marca.
Dla ułatwienia, na stronie internetowej MPGK będzie można śledzić trasę przejazdu samochodu odbierającego odpady budowlane.

Worek należy zapełniać zgodnie z jego przeznaczeniem na nieruchomość, w której mieszkaniec prowadzi gospodarstwo domowe. Nie można wykorzystać worka na innej nieruchomości. BIG BAG nie przysługuje też przedsiębiorstwom, instytucjom, czy użytkownikom ogródków działkowych.

Po szczegółowe informacje można dzwonić do Zakładu Oczyszczania Miasta pod nr tel. 82 565 44 93, 82 565 60 05 lub 606 963 003.

Więcej przeczytasz na stronie: https://tiny.pl/rnj2c.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama