REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Po ścieżce rowerowej tylko z latarką
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z roku na rok przybywa nowych tras dla rowerzystów w Chełmie, ale nie maleje liczba problemów, związanych z ich funkcjonowaniem. Kolejnym szkopułem dla miłośników dwóch kółek, może być brak nocnego oświetlenia w na niektórych odcinkach ścieżki.

Reklama

O interwencję w tej sprawie poprosił nas czytelnik Kuba, dla którego bezpieczeństwo na trasie rowerowej nie pozostaje bez znaczenia. Konkretnie zwrócił uwagę na odcinek trasy rowerowej, który prowadzi z Parku Miejskiego do ulicy Ogrodowej. – Nocą nie działa tam ani jedna latarnia. I to ma być inwestycja, którą szczyci się nasza chełmska władza? – pyta czytelnik naszego portalu.

Brak poczucia bezpieczeństwa po zmroku, nie dotyczy także rowerzystów, ale i mieszkańców, którzy poruszają się po niej pieszo. – I nie chodzi nam o to aby ścieżka była oświetlona o 3 – 4 w nocy, ale w okolicach godziny 23:00. Tam naprawdę może dojść do jakiejś tragedii, na przykład gwałtu – dodaje Kuba.

O pomoc w tej sprawie, zwróciliśmy się do Biura Inwestycji Miejskich. Urzędnicy miejscy zapewnili nas, że jeżeli będzie to możliwe, oświetlenie będzie działać także w godzinach późniejszych. Do sprawy wrócimy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama