REKLAMA
,
Po ścieżce rowerowej tylko z latarką
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z roku na rok przybywa nowych tras dla rowerzystów w Chełmie, ale nie maleje liczba problemów, związanych z ich funkcjonowaniem. Kolejnym szkopułem dla miłośników dwóch kółek, może być brak nocnego oświetlenia w na niektórych odcinkach ścieżki.

Reklama

O interwencję w tej sprawie poprosił nas czytelnik Kuba, dla którego bezpieczeństwo na trasie rowerowej nie pozostaje bez znaczenia. Konkretnie zwrócił uwagę na odcinek trasy rowerowej, który prowadzi z Parku Miejskiego do ulicy Ogrodowej. – Nocą nie działa tam ani jedna latarnia. I to ma być inwestycja, którą szczyci się nasza chełmska władza? – pyta czytelnik naszego portalu.

Brak poczucia bezpieczeństwa po zmroku, nie dotyczy także rowerzystów, ale i mieszkańców, którzy poruszają się po niej pieszo. – I nie chodzi nam o to aby ścieżka była oświetlona o 3 – 4 w nocy, ale w okolicach godziny 23:00. Tam naprawdę może dojść do jakiejś tragedii, na przykład gwałtu – dodaje Kuba.

O pomoc w tej sprawie, zwróciliśmy się do Biura Inwestycji Miejskich. Urzędnicy miejscy zapewnili nas, że jeżeli będzie to możliwe, oświetlenie będzie działać także w godzinach późniejszych. Do sprawy wrócimy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA