REKLAMA
,
Pobiegnij z Bolesławem
Pobiegnij z Bolesławem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Niemal do ostatniej chwili ważyły się losy tegorocznej edycji Biegu z Bolesławem. Od wczoraj jednak wiemy z pewnością, że tradycyjny już bieg przełajowy dojdzie do skutku. Epidemia nie była w stanie złamać najtwardszych biegaczy.

Reklama

Organizatorzy – Gminny Ośrodek Kutury w Rudzie-Hucie – zastrzegają wprawdzie, ze nie należy przesadzać z oceną trudności ich biegu:

Nasz bieg nie jest biegiem ekstremalnym, nie spotkacie na trasie przeszkód terenowych czy też opon do przenoszenia, tu chodzi o rekreację i odpoczynek, możliwość eksploracji tych dzikich terenów z ulubioną muzyką w słuchawkach. Większość trasy można pokonać suchą stopą, co nie oznacza, ze nie będzie okazji się pobrudzić.

My jednak wiemy swoje. Dla rekreacyjnych biegaczy, trasa będzie nie tylko pewnym wyzwaniem, ale też świetną okazją do zapoznania się z fantastycznymi widokami. Trasa biegu liczy sobie „tylko” ok. 9 kilometrów. Linię startu organizatorzy wyznaczyli na placu przed kościołem w Świerżach. Metę w Hniszowie,

… przy 1000 letnim dębie Bolko! Trasa przebiega przez malownicze nadbużańskie tereny i obfituje w wiele miejsc praktycznie nienaruszonych przez działalność człowieka. Sama rzeka Bug będąca ostatnią nieuregulowaną rzeką w europie pozwala oderwać się od codziennego zgiełku i trosk.

Maksymalny czas biegu organizatorzy zaplanowali na 3 godziny.  To wystarczająco dużo by nawet

… osoby chcące potraktować naszą imprezę tylko i wyłącznie, jako spacer krajoznawczy też mogły to zrobić. Tu chodzi tylko i wyłącznie o dobrą zabawę!

Bieg z Bolesławem – harmonogram

Oto podstawowe informacje na jego temat

  • Data Biegu: 15.08.2018
  • Biuro biegu: 13:30
  • Start: 15:00

Tutaj znajdziecie dokumenty, które musicie złożyć w biurze biegu. W tym roku doszedł jeden nowy – oświadczenie dotyczące COVID-19.

Na trasie rozmieszczone będą punkty wodne gdzie można uzupełnić płyny czy też napełnić własny bidon. Pomimo dosyć luźnego stosunku do wyczynowego traktowania Biegu z Bolesławem prowadzona pędzie klasyfikacja medalowa w kategoriach kobiet i mężczyzn. Najszybsi uczestnicy i uczestniczki biegu otrzymają też odpowiednie nagrody.

***

Oprócz dobrej zabawy organizatorzy zapewniają biegaczom:

  1. Zabezpieczenie medyczne.
  2. Posiłek regeneracyjny po biegu.
  3. Transport po biegu z miejscowości Hniszów na miejsce Startu (parking przed kościołem w Świerżach) gdzie można pozostawić samochód.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA