REKLAMA
,
Poczytaj nowele w ChBP
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Osiem nowel trafiło w tym roku na listę lektur do Narodowego Czytania. W czwartek (12 września) w Chełmskiej Bibliotece Publicznej będzie można dołączyć do akcji.

Reklama

Z ponad stu tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP jako propozycje do Narodowego Czytania 2019, prezydencka para wybrała osiem nowel. Na liście znalazły się: „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

W naszym mieście wszystkich chętnych do wspólnej lektury zaprasza Prezydent Miasta Chełm oraz Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w czwartek, 12 września, do Galerii Nova ChBP (Partyzantów 40). Czytanie rozpocznie się o godz. 11.00.

Wydarzenie uświetni koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA