REKLAMA
,
Podając się za urzędnika okradł 93- latka
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Osiem tysięcy złotych stracił 93- letni chełmianin po wizycie nieznanego mężczyzny. Jak się okazało wszedł on do domu podając się za urzędnika oferującego unijne dofinansowanie. Starszy pan po jego wyjściu zorientował się, że został oszukany. O zdarzeniu tym powiadomił chełmskich policjantów. Teraz mundurowi poszukują sprawcy i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Reklama

Wczoraj rano dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z jednego z mieszkań w Chełmie. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że do domu 93- latka przyszedł nieznany mu mężczyzna. Podając się za urzędnika zaproponował dofinansowanie z Unii Europejskiej dla osób, które posiadają w mieszkaniach oszczędności. Starszy pan wyjął pieniądze, które przechowywał w domu i pokazał nieznajomemu. Wtedy padła propozycja, aby odłożyć gdzieś te pieniądze i udać się do urzędu po wypłatę dofinansowania. Chełmianin wraz z małżonką wyszli na zewnątrz, tam czekali na nieznajomego, który rzekomo poszedł po samochód. Kiedy nie wracał zorientowali się, że zostali oszukani. Z domu zginęła koperta z zawartością 8 tysięcy złotych. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomili mundurowych.


Policjanci poszukują sprawcy i po raz kolejny apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia. Przypominamy też o kampanii społecznej „Oszustom Stop”, która została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby mogły świadomie reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA