REKLAMA
,
Podróbki plecaków zatrzymane przez celników
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 2-tonowa przesyłka miała trafić z Chin na Ukrainę. Transport, który przypłynął do Polski miał zostać wysłany na wschód. Jednak celnicy dostrzegli, że towar jest znacznie gorszej jakości niż ten oferowany przez producenta. Mundurowi zatrzymali 2,5 tysiąca podrobionych plecaków. 

Reklama

– Funkcjonariuszy zaniepokoiła przede wszystkim zbyt niska jak na markowe produkty jakość. Już na pierwszy rzut oka dostrzec można było, że plecaki wykonano w sposób niedbały, z użyciem gorszych niż z reguły materiałów – informuje podkom. Marzena Siemieniuk. – Podejrzenia wzbudzały również prymitywne metki z oznaczeniami w języku chińskim oraz identyczne wzornictwo wszystkich plecaków, bez względu na umieszczoną na nich nazwę producenta. Co więcej, zamiast starannych opakowań jednostkowych towar był jedynie zbiorczo zapakowany do worków foliowych.

Okazuje się, że nawet 2,5 tysiąca plecaków może naruszać prawa własności intelektualnej. Podrobionymi plecakami zajmą się specjaliści.  Teraz od opinii prawników reprezentujących właścicieli praw do tych znaków towarowych będzie zależało dalsze postępowanie. Sprawcom grozi nawet 2 lata więzienia.

– Wiele tego typu produktów wytwarzanych jest poza jakąkolwiek kontrolą jakości. Szczególnie złą sławą cieszą się na tym polu chińskie podróbki. W badaniach laboratoryjnych towarów zatrzymanych przez Służbę Celną wielokrotnie potwierdzano obecność związków chemicznych zagrażających zdrowiu człowieka, takich jak np. związki ołowiu oraz ftalany – dodaje Siemieniuk.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA