REKLAMA
,
Podsumowanie Jubileuszu Dariusza Tokarzewskiego w Wojsławicach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

DSC_0921Artysta muzyk, wokalista grupy VOX Dariusz Tokarzewski, obchodził w dniu 09 listopada w Wojsławicach niezwykłą uroczystość. Świętował 35-lecie swojej pracy artystycznej, połączone z 6-letnim wkładem na rzecz upamiętniania tradycji trzykulturowej miejscowości jaką są Wojsławice.

Reklama

Artysta znany jest nie tylko z działalności estradowej, ale również charytatywnej. Ukoronowaniem dotychczasowej pracy Dariusza Tokarzewskiego stała się odznaka honorowa „Zasłużony dla kultury polskiej”, którą z wniosku Stowarzyszenia Miłośników Wojsławic przyznał artyście Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznakę wręczył Jubilatowi sekretarz Powiatu Chełmskiego Henryk Gołębiowski.
Jubileuszowe obchody miały miejsce w odrestaurowanej zabytkowej świątyni pw. św. Michała Archanioła w trzykulturowej scenerii. Proboszcz wojsławickiej parafii ks. Zbigniew Kasprzyk odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji Jubilata i jego rodziny, którą uświetniła muzyczna oprawa Anny Kostkiewicz. Bezpośrednio po nabożeństwie Dariusza Tokarzewskiego w imieniu organizatorów przywitała wierszem miejscowa artystka Jolanta Jarosz. Przybliżyła gościom bogaty życiorys estradowy i charytatywny Jubilata.
1799071_846306955420920_5087053771649771195_oDariusz Tokarzewski koncertował w wielu miastach, na wszystkich kontynentach świata. Ale ceni sobie bardzo koncerty w małych miejscowościach, zwłaszcza te charytatywne, niosące pomoc innym. I właśnie za tę dobroczynną działalność dziękowano mu szczególnie.
Podziękowania złożyły dzieci, którym Dariusz Tokarzewski pomógł w trudnych chwilach. Otrzymał od nich tort, kwiaty, prezenty i pamiątkowe laurki. Za dotychczasową współpracę podziękowała Ewa Dados, organizatorka corocznej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, Marian Lackowski Kawaler Orderu Uśmiechu i prezes Stowarzyszenia Miłośników Wojsławic oraz Aneta Środa ze Stowarzyszenia „Aktywni” w Przewodowie.
Gratulacje z ramienia Starostwa Powiatowego złożyli Jubilatowi sekretarz Henryk Gołębiowski i radna Krystyna Radomska, mieszkańcy Wojsławic.
Dla Jubilata zaśpiewali jego goście i przyjaciele: Anna Kostkiewicz, zespół Shalom w składzie: Mariusz Matera, Krzysztof Kostrubiec, Bogdan Depta, Krzysztof Jasiuk; Anna Sułkowska i Natalia Kramek w akompaniamencie Grażyny Jarosz oraz Magdy Sionkowskiej, jak również Jarosław Buczek.
10344761_846304212087861_5732475175687030537_nDariusz Tokarzewski nie krył wzruszenia, bowiem słów podziękowań pod jego adresem nie było końca. Jak sam przyznał, zdecydowanie to on woli dawać z siebie, a dzisiejsze wydarzenie, bardzo go peszy i zawstydza. Jubilat podziękował Marianowi Lackowskiemu za zorganizowanie uroczystości oraz umożliwianie niesienia pomocy innym, proboszczowi ks. Zbigniewowi Kasprzykowi za gościnę w progach pięknej, zabytkowej wojsławickiej świątyni artystom oraz wszystkim, którzy zechcieli być w tym wyjątkowym dniu razem z nim. Cieszę się, że jesteśmy tu razem, miło jest widzieć, ilu ma się oddanych przyjaciół, Wasza obecność i uśmiechy napędzają mnie do dalszej pracy – podsumował Jubilat.

Aut: Urszula Błaziak

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA