REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Podsumowanie Jubileuszu Dariusza Tokarzewskiego w Wojsławicach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

DSC_0921Artysta muzyk, wokalista grupy VOX Dariusz Tokarzewski, obchodził w dniu 09 listopada w Wojsławicach niezwykłą uroczystość. Świętował 35-lecie swojej pracy artystycznej, połączone z 6-letnim wkładem na rzecz upamiętniania tradycji trzykulturowej miejscowości jaką są Wojsławice.

Artysta znany jest nie tylko z działalności estradowej, ale również charytatywnej. Ukoronowaniem dotychczasowej pracy Dariusza Tokarzewskiego stała się odznaka honorowa „Zasłużony dla kultury polskiej”, którą z wniosku Stowarzyszenia Miłośników Wojsławic przyznał artyście Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznakę wręczył Jubilatowi sekretarz Powiatu Chełmskiego Henryk Gołębiowski.
Jubileuszowe obchody miały miejsce w odrestaurowanej zabytkowej świątyni pw. św. Michała Archanioła w trzykulturowej scenerii. Proboszcz wojsławickiej parafii ks. Zbigniew Kasprzyk odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji Jubilata i jego rodziny, którą uświetniła muzyczna oprawa Anny Kostkiewicz. Bezpośrednio po nabożeństwie Dariusza Tokarzewskiego w imieniu organizatorów przywitała wierszem miejscowa artystka Jolanta Jarosz. Przybliżyła gościom bogaty życiorys estradowy i charytatywny Jubilata.
1799071_846306955420920_5087053771649771195_oDariusz Tokarzewski koncertował w wielu miastach, na wszystkich kontynentach świata. Ale ceni sobie bardzo koncerty w małych miejscowościach, zwłaszcza te charytatywne, niosące pomoc innym. I właśnie za tę dobroczynną działalność dziękowano mu szczególnie.
Podziękowania złożyły dzieci, którym Dariusz Tokarzewski pomógł w trudnych chwilach. Otrzymał od nich tort, kwiaty, prezenty i pamiątkowe laurki. Za dotychczasową współpracę podziękowała Ewa Dados, organizatorka corocznej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, Marian Lackowski Kawaler Orderu Uśmiechu i prezes Stowarzyszenia Miłośników Wojsławic oraz Aneta Środa ze Stowarzyszenia „Aktywni” w Przewodowie.
Gratulacje z ramienia Starostwa Powiatowego złożyli Jubilatowi sekretarz Henryk Gołębiowski i radna Krystyna Radomska, mieszkańcy Wojsławic.
Dla Jubilata zaśpiewali jego goście i przyjaciele: Anna Kostkiewicz, zespół Shalom w składzie: Mariusz Matera, Krzysztof Kostrubiec, Bogdan Depta, Krzysztof Jasiuk; Anna Sułkowska i Natalia Kramek w akompaniamencie Grażyny Jarosz oraz Magdy Sionkowskiej, jak również Jarosław Buczek.
10344761_846304212087861_5732475175687030537_nDariusz Tokarzewski nie krył wzruszenia, bowiem słów podziękowań pod jego adresem nie było końca. Jak sam przyznał, zdecydowanie to on woli dawać z siebie, a dzisiejsze wydarzenie, bardzo go peszy i zawstydza. Jubilat podziękował Marianowi Lackowskiemu za zorganizowanie uroczystości oraz umożliwianie niesienia pomocy innym, proboszczowi ks. Zbigniewowi Kasprzykowi za gościnę w progach pięknej, zabytkowej wojsławickiej świątyni artystom oraz wszystkim, którzy zechcieli być w tym wyjątkowym dniu razem z nim. Cieszę się, że jesteśmy tu razem, miło jest widzieć, ilu ma się oddanych przyjaciół, Wasza obecność i uśmiechy napędzają mnie do dalszej pracy – podsumował Jubilat.

Aut: Urszula Błaziak

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*